Uber obniża ceny przejazdów

Marek Twejn   11 marca 2016

uber-polska-obnizka

Po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku Uber podniósł ceny przejazdów w całej Polsce, dzisiaj firma obniżyła ceny do poziomu sprzed podwyżki. Opłata początkowa (“za trzaśnięcie drzwiami”) znowu wynosi 5 zł (ostatnio 7 zł), za każdy kilometr zapłacimy 1,40 zł (poprzednio 1,50 zł), a za każdą minutę kursu 0,30 zł (wcześniej 0,35 zł).

berrolia

Powodem zmian ma być nie tylko chęć ulżenia portfelom klientów, ale też troska o kierowców. Uber argumentuje, że – paradoksalnie – obniżka cen przejazdów będzie oznaczała większe zarobki dla kierowców:

Przez kilka ostatnich lat nauczyliśmy się, że najbardziej skutecznym sposobem, aby kierowcy wykonywali więcej przejazdów, są obniżki cen dla pasażerów.

[…] więcej użytkowników skorzysta bowiem z platformy, co oznacza większą liczbę kursów i skrócenie czasu oczekiwania na zlecenie. Dobrym przykładem są obniżki cen w Nowym Jorku – w ciągu 4 lat ceny przejazdów spadły tam o 30%, co przełożyło się na 50% wzrost dochodów partnerów Ubera.

W Polsce z usług Ubera można skorzystać w Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu. Według informacji podanych przez Spider’s Web, już niedługo firma ma rozpocząć działalność również w Łodzi i Katowicach.

Jeśli przy rejestracji w Uber (na stronie lub w aplikacji) podasz poniższy kod promocyjny, dostaniesz 25 zł do wykorzystania na pierwszą jazdę (jeśli koszt podróży będzie niższy niż 25 zł, kurs będzie za darmo, przy wyższej cenie pierwszej przejażdżki trzeba tylko dopłacić różnicę).

KOD PROMOCYJNY

m8frgue

lapa-backpack

Jak działa Uber?

Kurs zamawiamy przez darmową aplikację na iPhone’a:

  • wybieramy miejsce odbioru (jeśli jest to miejsce, w którym obecnie się znajdujemy, aplikacja lokalizuje je poprzez GPS, nie musimy znać adresu);
  • klikamy w przycisk “Rozpocznij kurs tutaj” i czekamy na przyjazd „taksówki”;
  • aplikacja powiadomi nas, gdy samochód znajdzie się blisko;
  • w czasie jazdy aplikacja wyświetla mapę przejazdu;
  • po skończonym kursie opłata zostanie automatycznie pobrana przez aplikację (z podpiętej do naszego konta karty; w przejazdach z Uber nie ma żadnej wymiany gotówkowej, oczywiście poza ewentualnymi napiwkami).

Więcej o zasadach działania Uber przeczytasz tutaj.

Pobierz aplikację Uber z App Store (darmowa).

Czytaj też:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji ze świata Apple.

Źródło: Uber

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: