Premiera Apple Watch 2 później niż się spodziewano?

Marek Twejn   18 stycznia 2016

watchkit

Kiedy odbędzie się premiera Apple Watch 2? Matthew Panzarino z TechCrunch nie zna dokładnej daty, ale jest przekonany, że nie będzie to miało miejsca już w marcu lub kwietniu, jak się dotychczas spodziewano. Bardziej prawdopodobna data to wrzesień 2016 r.

berrolia

Panzarino jest redaktorem naczelnym TechCrunch i osobą bardzo dobrze zorientowaną w świecie Apple. Powołując się na informacje z kilku niezależnych źródeł twierdzi on, że tej wiosny nie zobaczymy całkowicie nowego modelu applowskiego smartwatcha.

Według Panzarino, wiele informacji wskazuje na to, że Apple rzeczywiście może planować organizację pierwszego tegorocznego eventu w marcu, jednak miałby on dotyczyć głównie innych produktów, np. nowego 4-calowego iPhone’a. Apple mogłoby też wtedy zaprezentować nowe akcesoria dla Apple Watcha, a nawet model wyposażony w kamerę FaceTime, ale według Panzarino byłaby to jedynie odświeżona wersja dotychczasowego modelu, a nie zupełnie nowy model, czyli Apple Watch 2.

Redaktor naczelny TechCrunch sugeruje, że Apple Watch drugiej generacji może mieć nową, lżejszą obudowę, dłuższe życie baterii oraz być bardziej niezależny od iPhone’a. No i ma być oczywiście “dużo bardziej zaawansowany sprzętowo” od pierwszej wersji.

Zdaniem blogera, większy sens niż coroczne odświeżanie linii zegarków, miałoby wypuszczanie na rynek nowej wersji nawet co dwa lata, co umożliwiłoby większe zaawansowanie techniczne nowego modelu oraz nie spowodowałoby przesytu u klientów. W takim scenariuszu, Apple Watch 2 mógłby zostać zaprezentowany we wrześniu razem z iPhonem 7 i trafić na półki sklepowe w późniejszym terminie.

Na początku grudnia zeszłego roku Mark Gurman z 9to5Mac, inna świetnie zorientowana w planach Apple osoba, twierdził, że premiera Apple Watch 2 odbędzie się w marcu, a zegarek pojawi się w sprzedaży już w kwietniu, czyli dokładnie rok po rynkowym debiucie zegarka pierwszej generacji.

Według Gurmana funkcje, które mogą pojawić się w applowskim smartwatchu drugiej generacji, to m.in. analiza przebiegu snu, możliwość lokalizacji zegarka za pomocą aplikacji Find My Watch oraz większa niezależność od iPhone’a dzięki nowemu chipowi Wi-Fi.

Apple Watch 2 miałby też mieć jaśniejszy ekran mający zapewniać lepszą widoczność w jasnym otoczeniu, kamerę FaceTime oraz inteligentny pasek pomagający zegarkowi śledzić naszą aktywność fizyczną. Pojawić miałyby się też zupełnie nowe modele mieszczące się w segmencie cenowym 1 tys. – 10 tys. dol.

Więcej o Apple Watch 2.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: TechCrunch

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: