Plotki: Apple Watch 2 z jaśniejszym ekranem i większą baterią, różowy iPhone 6s z 2GB RAM, kamerą 12 MP i nagrywaniem wideo w 4K

Tomek Czech   2 lipca 2015

Apple-Watch-iphone

Dwa niezależne od siebie azjatyckie źródła donoszą dzisiaj o nowościach, których możemy się spodziewać w Apple Watch 2 i iPhonie 6s.

Apple Watch 2

Według koreańskiego Digital Daily, Apple zleciło produkcję wyświetlaczy OLED do Apple Watch 2 Samsungowi i LG. Nowe wyświetlacze mają zapewniać lepszą widoczność ekranu zegarka w jasnym otoczeniu. Chodzi szczególnie o ulepszenie szafirowych wyświetlaczy w Apple Watch i Apple Watch Edition, które w słoneczny dzień nie zapewniają tak dobrej widoczności jak szkło Ion-X zastosowane w Apple Watch Sport.

Według raportu, raczej nie zmieni się wielość wyświetlacza, jego rozdzielczość, ani kształt.

Digital Daily twierdzi też, Apple skupi się też na redukowaniu wielkości poszczególnych komponentów zegarka, żeby móc w nim zastosować większą, bardziej pojemną baterię.

iPhone 6s

Anonimowy użytkownik chińskiego Weibo, podający się za pracownika Foxconnu opublikował z kolei kilka informacji na temat nowego modelu iPhone’a.

iPhone 6s/6s Plus będzie według niego dostępny również w kolorze biało-różowym (różowy tył obudowy, biały przód) i będzie wyposażony w:

  • szybszy i bardziej dokładny czytnik linii papilarnych Touch ID;
  • tylną kamerę 12 MP nagrywającą wideo w rozdzielczość 4K i filmy slow-motion z szybością 240 klatek na sekundę;
  • przednią kamerę 5 MP;
  • 2 GB RAM.

Autor wpisu na Weibo twierdzi też, że nowy iPhone będzie wyposażony w technologię Force Touch, która umożliwi m.in. robienie zdjęć seryjnych podczas nagrywania filmu.

Podstawowy model iPhone’a 6s ma być dalej wyposażony w 16 GB pamięci.

Informacje te, choć oczywiście niepotwierdzone, w większości pokrywają się z przewidywaniami analityka Ming-Chi Kuo oraz Marka Gurmana z 9to5Mac.

Czytaj też:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digital Daily, PhoneArena, za 9to5Mac

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: