Dłuższe życie baterii w iOS 9

Marek Twejn   10 czerwca 2015

bateria-iphone-wwdc-2015

W iOS 9 Apple skupiło się na poprawie stabilności, wydajności i ulepszeniach systemu, czego efektem było też wydłużenie życia baterii. Apple twierdzi, że przy typowym, codziennym używaniu iPhone’a, czas pracy baterii powinien wzrosnąć o jedną godzinę.

berrolia

zycie-baterii-ios-9

Jeden z wymienionych przez Apple sposobów zaoszczędzenia energii w iPhonie z iOS 9 jest taki, że gdy telefon leży na stole ekranem do dołu, czujniki – oświetlenia zewnętrznego i zbliżeniowy – rozpoznają jego pozycję i wyświetlacz nie włącza się, gdy dostajemy powiadomienia.

W iOS 9 znajdziemy też tryb Low Power, który ma wydłużyć życie baterii o dodatkowe 3 godziny. Możemy go uruchomić ręcznie w każdym momencie, natomiast system zasugeruje włączenie go, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 20%.

W trybie Low Power telefon oszczędza energię wyłączając niektóre funkcje (nie działa odświeżanie aplikacji w tle i pobieranie maili metodą fetch), przyciemnia ekran, redukuje szybkość pobierania danych i wyłącza animacje.

low-power-iphone

Łącznie, czas pracy baterii w iOS 9 może wydłużyć się nawet o 4 godziny w porównaniu z iOS 8.

Oficjalnie Apple nie podaje żadnych szczegółów dotyczących czasu pracy baterii w poszczególnych urządzeniach, podczas keynote była mowa wyłącznie o iPhonie (jego dotyczą powyższe wartości).

Oprócz wydłużenia życia baterii, Apple postarało się także, żeby iOS 9 działał nawet na starszych iUrządzeniach.

Więcej o iOS 9:

Podłącz się do Think Apple na Facebooku, Twitterze lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: