Dłuższe życie baterii w iOS 9

Marek Twejn   10 czerwca 2015

bateria-iphone-wwdc-2015

W iOS 9 Apple skupiło się na poprawie stabilności, wydajności i ulepszeniach systemu, czego efektem było też wydłużenie życia baterii. Apple twierdzi, że przy typowym, codziennym używaniu iPhone’a, czas pracy baterii powinien wzrosnąć o jedną godzinę.

berrolia

zycie-baterii-ios-9

Jeden z wymienionych przez Apple sposobów zaoszczędzenia energii w iPhonie z iOS 9 jest taki, że gdy telefon leży na stole ekranem do dołu, czujniki – oświetlenia zewnętrznego i zbliżeniowy – rozpoznają jego pozycję i wyświetlacz nie włącza się, gdy dostajemy powiadomienia.

W iOS 9 znajdziemy też tryb Low Power, który ma wydłużyć życie baterii o dodatkowe 3 godziny. Możemy go uruchomić ręcznie w każdym momencie, natomiast system zasugeruje włączenie go, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 20%.

W trybie Low Power telefon oszczędza energię wyłączając niektóre funkcje (nie działa odświeżanie aplikacji w tle i pobieranie maili metodą fetch), przyciemnia ekran, redukuje szybkość pobierania danych i wyłącza animacje.

low-power-iphone

Łącznie, czas pracy baterii w iOS 9 może wydłużyć się nawet o 4 godziny w porównaniu z iOS 8.

Oficjalnie Apple nie podaje żadnych szczegółów dotyczących czasu pracy baterii w poszczególnych urządzeniach, podczas keynote była mowa wyłącznie o iPhonie (jego dotyczą powyższe wartości).

Oprócz wydłużenia życia baterii, Apple postarało się także, żeby iOS 9 działał nawet na starszych iUrządzeniach.

Więcej o iOS 9:

Podłącz się do Think Apple na Facebooku, Twitterze lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości ze świata Apple.

Przegląd najciekawszych pasków do Apple Watcha

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: