iOS 9: wiele aplikacji może nie działać na starszych urządzeniach

Marek Twejn   11 czerwca 2015

64-bit-apple

Mimo, że iOS 9 będzie kompatybilny nawet ze starszymi iPhone’ami i iPadami, wiele aplikacji może nie działać na tych urządzeniach. Uaktualniając aplikacje do nowego iOS lub projektując nowe, deweloperzy po raz pierwszy będą mieli możliwość wyboru, czy poza wsparciem dla urządzeń z procesorami o architekturze 64-bitowej, ich aplikacja ma być kompatybilna również z urządzeniami 32-bitowymi.

berrolia

W procesory 64-bitowe wyposażone są:

  • iPhone 5s, 6, 6 Plus
  • iPad Air 1/2
  • iPad mini 2/3

Urządzenia kompatybilne z iOS 9, ale wyposażone w procesory 32-bitowe:

  • iPhone 4S, 5, 5c
  • iPad 2/3/4
  • iPad mini 1
  • iPod touch 5-tej generacji

Wielu deweloperów może skorzystać z możliwości wykluczenia wsparcia ich aplikacji dla urządzeń 32-bitowych, które są znacznie wolniejsze od najnowszych iPhone’ów i iPadów. I nie chodzi tutaj wyłącznie o rodzaj architektury procesora, lecz zwyczajnie o to, że starsze procesory – A5 (iPhone 4S, iPad 2, iPad mini, iPod touch 5), A5X (iPad 3) A6 (iPhone 5, 5c) i A6X (iPad 4) – są bardzo wolne, jak na dzisiejsze standardy.

Brak wsparcia dla starszych urządzeń to dla deweloperów oczywiście ograniczenie potencjalnego zasięgu aplikacji (ilości pobrań/sprzedaży), ale wielu twórców aplikacji bardziej wymagających sprzętowo (zwłaszcza gier) zapewne będzie wolało skorzystać z takiej opcji, niż narazić się na negatywne recenzje użytkowników, zirytowanych przez wolno działającą aplikację.

Więcej o iOS 9:

Podłącz się do Think Apple na Facebooku, Twitterze lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: