Gurman: iOS 9 ze wsparciem dla Force Touch dla iPhone’a 6s, ulepszoną klawiaturą i Wiadomościami

Tomek Czech   26 maja 2015

iphone-force-touch

Mark Gurman ujawnił dzisiaj kolejną garść informacji na temat iOS 9. Według źródeł redaktora 9to5Mac, nowy iOS będzie miał wsparcie dla technologii Force Touch (która zostanie zastosowana w iPhonie 6s), ulepszoną klawiaturę systemową oraz nowe funkcje w aplikacji Wiadomości.

berrolia

Force Touch

Inormatorzy Gurmana potwierdzają, że nowy iPhone, który będzie wyglądał tak samo, jak iPhone 6 (Apple tradycyjnie nie zmienia dizajnu modeli “s”), będzie wyposażony w wyświetlacz ze wsparciem dla Force Touch i mechanizm haptyczny.

Apple współpracuje już z wybranymi deweloperami, którzy tworzą nowe wersje swoich aplikacji, wykorzystujące Force Touch.

Jeśli chodzi o aplikacje systemowe, w Mapach Force Touch ma służyć do umieszczania nowych znaczników, w odtwarzaczu wideo do przewijania, którego szybkość będzie zależała od siły nacisku, w kalendarzu do dodawania wydarzeń, itd. Możliwości są właściwie nieograniczone.

Według informatorów, w Force Touch może zostać wyposażony także nowy iPad.

Jako, że Force Touch będzie zastosowany dopiero w nowych modelach iPhone’ów i iPadów, wsparcie dla niego w iOS 9 prawdopodbnie nie zostanie ogłoszone na WWDC 2015.

Klawiatura

klawiatura-ios-9

Apple testuje też kilka wersji nowej, ulepszonej klawiatury, która w pozycji horyzontalnej zawiera więcej przycisków służących do edycji tekstu.

W nowej wersji klawiatury systemowej przycisk Shift ma zostać zmieniony tak, by łatwiej można było określić, czy jest aktywny, czy nie.

Wiadomości

Do aplikacji Wiadomości Apple wprowadzić ma możliwość otrzymywania potwierdzenia odczytania dla wiadomości grupowych oraz indywidualnego włączania/wyłączania potwierdzeń odbioru dla dowolnego kontaktu.

Według źródeł Gurmana, Apple ponownie rozważa też usunięcie z iOS aplikacji Game Center.

Czytaj też: iOS 9 będzie kompatybilny ze starszymi urządzeniami (iPhone 4S, iPad 2, iPad mini, iPod touch 5)

iOS 9 ma zostać zaprezentowany na WWDC 2015, która odbędzie się w dniach 8-12 czerwca.

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też: 

Źródło: 9to5Mac
Grafika: BGR

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: