Bieganie z Apple Watch: dokładniejsze pomiary po kalibracji (test)

Marek Twejn   26 maja 2015

apple-watch-kalibracja

Po pierwszym “biegowym” teście Apple Watch byliśmy rozczarowani (choć nie zaskoczeni) niedokładnością jego pomiarów. Okazało się jednak, że applowski zegarek można skalibrować, czyli “nauczyć” go poprawnie mierzyć przebyty dystans i – co za tym idzie – tempo biegu oraz ilość spalonych kalorii. Tak przynajmniej twierdziło Apple. Przez ostatni tydzień kalibrowałem więc Apple Watch i rezultaty okazały się dość zadowalające.

berrolia

Warto zaznaczyć, że do kalibracji posłużyły mi jedynie trzy 10-kilometrowe biegi.

Poniżej rezultaty biegu (na dokładnie tym samym dystansie) wyłącznie z Apple Watch (bez iPhone’a) przed i po kalibracji, porównane ze sprawdzonymi wynikami z RunKeepera:

 

Apple Watch przed kalibracją

Apple Watch po kalibracji

RunKeeper

Dystans

8,43 km

9,74 km

9,41 km

Czas

45:38

45:20

45:36

Średnie tempo

5'24"

4'39"

4'51"

Kalorie

620

715

827

O ile przed kalibracją,  na 9,5-kilometrowym odcinku Apple Watch mylił się o ponad kilometr, to po kalibracji pomyłka wyniosła “jedynie” 300 metrów.

Nie jest jeszcze idealnie, ale wyniki są już zdecydowanie bardziej zbliżone do rzeczywistych. Z mojego doświadczenia z bieganiem wiem też, że na takim odcinku powinienem spalić 700-750 kalorii, więc wskazania Apple Watch już w tej chwili wydają mi się bardzie dokładne niż RunKeepera.

Choć Apple twierdzi, że do kalibracji wystarczy jedynie 20-minutowy bieg lub spacer, to mam nadzieję, że po kilku dodatkowych sesjach kalibracyjnych pomiary Apple Watch będą jeszcze dokładniejsze.

Dam znać za kilka tygodni.

Więcej o Apple Watch:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: