Bieganie z Apple Watch: dokładniejsze pomiary po kalibracji (test)

Marek Twejn   26 maja 2015

apple-watch-kalibracja

Po pierwszym “biegowym” teście Apple Watch byliśmy rozczarowani (choć nie zaskoczeni) niedokładnością jego pomiarów. Okazało się jednak, że applowski zegarek można skalibrować, czyli “nauczyć” go poprawnie mierzyć przebyty dystans i – co za tym idzie – tempo biegu oraz ilość spalonych kalorii. Tak przynajmniej twierdziło Apple. Przez ostatni tydzień kalibrowałem więc Apple Watch i rezultaty okazały się dość zadowalające.

berrolia

Warto zaznaczyć, że do kalibracji posłużyły mi jedynie trzy 10-kilometrowe biegi.

Poniżej rezultaty biegu (na dokładnie tym samym dystansie) wyłącznie z Apple Watch (bez iPhone’a) przed i po kalibracji, porównane ze sprawdzonymi wynikami z RunKeepera:

 

Apple Watch przed kalibracją

Apple Watch po kalibracji

RunKeeper

Dystans

8,43 km

9,74 km

9,41 km

Czas

45:38

45:20

45:36

Średnie tempo

5'24"

4'39"

4'51"

Kalorie

620

715

827

O ile przed kalibracją,  na 9,5-kilometrowym odcinku Apple Watch mylił się o ponad kilometr, to po kalibracji pomyłka wyniosła “jedynie” 300 metrów.

Nie jest jeszcze idealnie, ale wyniki są już zdecydowanie bardziej zbliżone do rzeczywistych. Z mojego doświadczenia z bieganiem wiem też, że na takim odcinku powinienem spalić 700-750 kalorii, więc wskazania Apple Watch już w tej chwili wydają mi się bardzie dokładne niż RunKeepera.

Choć Apple twierdzi, że do kalibracji wystarczy jedynie 20-minutowy bieg lub spacer, to mam nadzieję, że po kilku dodatkowych sesjach kalibracyjnych pomiary Apple Watch będą jeszcze dokładniejsze.

Dam znać za kilka tygodni.

Więcej o Apple Watch:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: