Gurman: Apple Watch 2 i (być może) iPhone 6c zadebiutują na marcowym evencie Apple

Marek Twejn   9 grudnia 2015

Apple-Watch-2-concept2-by-Eric-Huismann

Jeśli twierdzi tak Mark Gurman, to tak najprawdopodobniej będzie: według redaktora 9to5Mac, powołującego się na źródła “mające wgląd w plany Apple”, premiera Apple Watch 2 odbędzie się na kolejnym evencie Apple, które firma z Cupertino zamierza zorganizować w marcu 2016. Jest też możliwe, że podczas tego eventu Apple zaprezentuje 4-calowego iPhone’a 6c.

berrolia

Apple Watch 2

Zdaniem informatorów Gurmana, Apple Watch 2 ma pojawić się w sprzedaży już w kwietniu, czyli dokładnie rok po rynkowym debiucie Apple Watch 1-szej generacji.

Gurman przypomina, że Apple rozpoczęło pracę nad technologiami dla przyszłych modeli swojego zegarka na długo przed premierą pierwszego modelu. Oprócz tętna, Apple Watch ma w przyszłości mierzyć również ciśnienie krwi, poziom nawodnienia organizmu, a nawet poziom cukru we krwi. Nie wiadomo, czy któraś z tych funkcji trafi już do Apple Watch 2.

Inne funkcje, które mogą pojawić się w applowskim smartwatchu drugiej generacji, to m.in. analiza przebiegu snu, możliwość lokalizacji zegarka za pomocą aplikacji Find My Watch oraz większa niezależność od iPhone’a dzięki nowemu chipowi Wi-Fi (Apple Watch ma być bardziej funkcjonalny wtedy, kiedy nie jest połączony z iPhonem).

Ze strony sprzętowej wymienia się z kolei jaśniejszy ekran mający zapewniać lepszą widoczność w jasnym otoczeniu, kamerę Face Time, inteligentne paski pomagające zegarkowi śledzić naszą aktywność fizyczną oraz zupełnie nowe modele mieszczące się w segmencie cenowym 1 tys. – 10 tys. dol.

Więcej o Apple Watch 2.

iPhone 6c

Zdaniem Gurmana, na marcowym evencie Apple może też zaprezentować 4-calowego iPhone’a 6c. Według najnowszych doniesień, z wyglądu będzie on przypominał odświeżonego iPhone’a 5s, będzie miał metalową obudowę dostępną w co najmniej dwóch-trzech wersjach kolorystycznych oraz wyposażony będzie w procesor A9, kamerę Face Time HD, Touch ID, NFC dla Apple Pay, moduł Wi-Fi 802.11ac oraz Bluetooth 4.1.

Szacuje się, że cena takiego modelu wahałaby się między 400 a 500 dol.

Sprawdź też wszystkie dotychczasowe plotki na temat iPhone’a 7

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: 9to5Mac

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: