Dlaczego Apple zrobiło złoty zegarek?

Marek Twejn   5 listopada 2015

zloty-apple-watch-sw

Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, gorąco polecamy: w gościnnym wpisie na Spider’s Web nasz naczelny przedstawia swoją teorię na temat tego, dlaczego Apple zrobiło złoty zegarek:

[Apple] nie zamierza jedynie zrewolucjonizować rynku inteligentnych zegarków. Chce zredefiniować pojęcie zegarka w ogóle, wynaleźć go od nowa. Chce wprowadzić zegarek w XXI wiek, w erę urządzeń mobilnych i raczkującą erę technologii ubieralnych.

berrolia

[…] [Żeby to osiągnąć, Apple] musiało wyjść daleko poza strefę nowych technologii, elektroniki i gadżetów. Uderzyło więc w samo serce kilkusetletniej tradycji zegarmistrzowskiej i symbol tego, co obecnie najlepsze w świecie zegarków – w cały szwajcarski przemysł zegarkowy, w producentów najbardziej cenionych na świecie luksusowych czasomierzy.

Jakiej broni użyli? Drogiego, klasycznego materiału – 18-karatowego złota i, co za tym idzie, wysokiej ceny. Bo za cenę złotego Apple Watch możemy kupić szwajcarski zegarek z wysokiej półki.

Jednym ruchem – stworzeniem drogiego, luksusowego zegarka – firma z Cupertino spowodowała, że świat zaczął porównywać Apple Watch do tradycyjnych zegarków najlepszych marek – Rollexa, Omegi, Tag Heuer, IWC, Hublota czy Zenitha.

[…]

Jakkolwiek niedorzeczne wydawałoby się porównywanie elektronicznego zegarka do wyrafinowanego zegarka mechanicznego, firma z Cupertino osiągnęła cel jeszcze zanim jej najnowszy produkt pojawił się na rynku: o Apple Watch dyskutowali już nie tylko fani nowych technologii, ale cała branża związana z tradycyjnymi zegarkami.

Ciekawa jest też refleksja Tomka nad przyszłością inteligentnych zegarków:

Kiedy w 2007 r. przywiozłem z USA pierwszego iPhone’a, reakcja większości znajomych była jednakowo sceptyczna: “Do czego ci to w ogóle potrzebne?”.

Dzisiaj żadna z tych osób nie wyobraża sobie życia bez smartfona.

Kiedy w kwietniu 2015 r. przywiozłem z Berlina Apple Watch, znajomi pytali: “Do czego ci to w ogóle potrzebne?”.

Cały tekst przeczytacie na Spider’s Web.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Więcej o Apple Watch:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: