Apple Car z elektroniczną tablicą rejestracyjną?

Tomek Czech   6 listopada 2015

digital-display-license-plates

Jeśli Apple Car ma być samochodem XXI w. musi być innowacyjny w każdym szczególe. Wygląda na to, że Apple zamierza “wymyślić na nowo” nawet tablice rejestracyjne. Jak donosi 9to5Mac, firma z Cupertino zatrudniła niedawno Rónána Ó Braonáina, pełniącego wcześniej funkcję dyrektora inżynierii w Reviver, jednej z pierwszych firm na świecie zajmujących się tworzeniem elektronicznych tablic rejestracyjnych (zdjęcie poniżej).

Zdaniem Freda Lamberta z Electrek, elektroniczne tablice pozwoliłyby nie tylko zupełnie odmienić cały system rejestracji samochodów (który stałby się znacznie sprawniejszy i dzięki cyfryzacji pozwoliłby zaoszczędzić ogromne sumy na obniżeniu kosztów administracyjnych), ale także zrewolucjonizować sposób zarządzania flotą samochodów przez firmy transportowe i przewozowe.

Potencjalnych zalet elektronicznych tablic rejestracyjnych jest oczywiście więcej: rozwiązanie problemu używania nieważnych tablic, przypisanie numeru rejestracyjnego do kierowcy, a nie do samochodu (np. przy współdzieleniu pojazdu, w firmach), czy choćby łatwiejsze naliczanie opłat za parkowanie.

Są też oczywiste wady – największą byłaby zapewne możliwość ciągłego śledzenia naszego położenia. Problemem mogłaby być również słaba widoczność przy ostrym słońcu i odporność na złe warunki pogodowe.

slate_plate

Apple Car

Według informacji z wielu wiarygodnych źródeł, Apple planuje produkcję elektrycznych, samosterujących się samochodów, które mogłyby wyjechać na ulice już w 2019/2020 r.

Zdaniem Bloomberga, do wejścia na rynek samochodów firmę z Cupertino ostatecznie przekonał sukces Tesli, który pokazał, że zaistnienie w branży motoryzacyjnej nie jest tak trudne, jak do tej pory myślano.

Apple jest też podobno zainteresowane wykorzystaniem w swoim przyszłym samochodzie technologii użytych w BMW i3. Tim Cook miał nawet odwiedzić fabrykę BMW w Lipsku, w której produkowane są modele i3. Firma z Cupertino ma być zainteresowana wykonanym z włókna węglowego nadwoziem BMW i3 jako bazą pod swój własny elektryczny samochód.

Przeczytaj nasz raport o Apple Car i zobacz, jak projektanci wyobrażają sobie przyszły samochód od Apple.

apple-car-grassi

Więcej o Apple Car:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o samochodzie od Apple.

Źródło: 9to5Mac
Grafika: Reviver, Franco Grassi

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: