Bloomberg: samochody od Apple na rynku już w 2020 r.

by Marek Twejn on 23 lutego 2015

apple-car

Bloomberg potwierdza wcześniejsze doniesienia, że Apple planuje produkcję elektrycznych, samosterujących się samochodów i dodaje, że firma z Cupertino zamierza wypuścić na rynek pierwsze modele już w 2020 r.

berrolia

Zdaniem Bloomberga, wyznaczając sobie taki ambitny cel (wszystko wskazuje na to, że Apple zaczęło pracować nad samochodem dopiero w zeszłym roku), firma chce konkurować z Teslą i General Motors, które w 2017 r. zamierzają wprowadzić na rynek elektryczne samochody, które mogą przejechać ponad 200 mil (322 km) na jednym ładowaniu i będą kosztować poniżej 40 tys. dol. (obecnie Tesla Model S w podstawowej wersji  przejeżdża 208 mil na jednym ładowaniu, ale kosztuje 70 tys. dol.).

Zdaniem anonimowego rozmówcy Bloomberga, do wejścia na rynek samochodów zachęcił Apple sukces Tesli, który pokazał, że zaistnienie w branży motoryzacyjnej nie jest tak trudne, jak do tej pory myślano.

Dyrektor wykonawczy Tesli, Elon Musk, potwierdził Bloombergowi, że Apple próbowało zatrudnić wielu specjalistów pracujących dla Tesli, oferując 250 tys. dol. za samo podpisanie kontraktu i 60% podwyżkę wynagrodzenia. Jak wiemy z innych publikacji, wielu pracowników Tesli skusiło się na tą ofertę.

Przeczytaj nasz raport: Czy Apple zacznie produkować samochody? 

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o samochodzie od Apple.

Źródło: Bloomberg
Grafika: The Onion

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: