Touch ID w Macu?

Tomek Czech   18 lutego 2015

Touch ID Mac

Tajwański serwis apple.club.tw donosi, że Apple planuje wprowadzić czytnik linii papilarnych Touch ID do Maca, co umożliwiłoby dokonywanie płatności online przy użyciu Apple Pay.

berrolia

Zdaniem serwisu, pierwszym komputerem z Touch ID będzie długo oczekiwany 12-calowy MacBook Air, którego premiery spodziewamy się jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Kolejnym komputerem z Touch ID miałby być nowy MacBooka Pro.

W MacBookach Touch ID umieszczony miałby być w trackpadzie, natomiast użycie go w komputerach stacjonarnych (iMac, Mac Pro, Mac mini) miałoby być możliwe dzięki umieszczeniu czytnika w myszce Magic Mouse i trakpadzie Magic Trackpad.

Oprócz płatności Apple Pay, Touch ID mógłby służyć jednocześnie do odblokowywania komputera i logowania się do systemu. Mógłby też zastąpić tradycyjne hasła w przeglądarce.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: