12-calowy MacBook Air coraz bardziej realny, znamy więcej szczegółów

Marek Twejn   7 stycznia 2015

nowy 12-calowy MacBook Air

Plotki o 12-calowym MacBooku Air pojawiały się od dawna, wczoraj potwierdził je Mark Gurman z 9to5Mac, powołując się na informacje uzyskane od informatora wewnątrz Apple, który miał dostęp do prototypu nowego MBA.

berrolia

Gurman potwierdza, że nowy Air będzie miał całkowicie odmieniony wygląd, 12-calowy monitor o wyższej niż dotychczas rozdzielczości i pozbawiony będzie standardowego portu USB, slotu karty SD oraz złącza MagSafe.

Dzięki zmniejszeniu obramowania wokół ekranu i klawiatury, 12-calowy MacBook Air ma być wyraźnie mniejszy od obecnego modelu 13-calowego, ma być nawet węższy od modelu 11-calowego (choć dalej będzie od niego nieco wyższy).

mba02

Węższą klawiaturę uzyskano przez umieszczenie klawiszy bliżej siebie.

mba03

Trackpad w nowym Air ma być pozbawiony fizycznych przycisków i swoje działanie opierać jedynie na mechanizmie dotykowym multi-touch.

Dzięki pozbyciu się portów USB, MagSafe, wejścia na kartę SD oraz – przede wszystkim – wyeliminowaniu wentylatora, nowy Air będzie znacznie cieńszy od obecnych modeli.

 mba04

Pozbycie się wentylatora będzie możliwe dzięki zastosowaniu bardziej wydajnych i mniej nagrzewających się nowych procesorów Intela – Broadwell. W chłodzeniu nowego MBA mają pomóc również głośniki – zostaną umieszczone nad klawiaturą i będą jednocześnie spełniać rolę przewodu wentylacyjnego.

mba06

Apple zrezygnuje też ze standardowego wejścia USB na rzecz cieńszego, szybszego i dwustronnego USB typu C. W 12-calowym MBA nie znajdziemy też gniazda zasilania MagSafe: stosowana od lat metoda zasilania Maców staje się niepotrzebna, bo przez USB-C można też zasilać komputer.

mba05

Wszystkie wizualizacje nowego MBA przygotował Michael Steeber z 9to5Mac na podstawie szczegółowych opisów dostarczonych przez informatora Gurmana.

W zeszłym roku pojawiły się również doniesienia, że nowy Air ma być dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, w tym w kolorze złotym. Gurman wspomina jednak jedynie o możliwości pojawienia się MBA w kolorze gwiezdnej szarości.

Premiera 12-calowego MacBooka Air spodziewana jest w połowie 2015 r.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: 9to5Mac

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: