Plotka: 12-calowy, kolorowy MacBook Air zadebiutuje w 2015

Tomek Czech   12 września 2014

Kolorowy MacBook Air

Kolejny raz pojawiają się doniesienia o tym, że Apple może wprowadzić na rynek 12-calowego MacBooka Air. Jack March z A Tech Website, powołując się na “źródła zorientowane w planach Apple”, twierdzi, że prace nad takim modelem rzeczywiście trwają, i że jego premiera planowana jest na połowę 2015 r.

berrolia

Co ciekawe, informatorzy Marcha twierdzą też, że nowy Air będzie dostępny w trzech kolorach: srebrnym, złotym oraz gwiezdnej szarości, czyli dokładnie takich samych, w jakich dostępne są iPhone’y.

Choć plotka o kolorowych MacBookach może brzmieć mało prawdopodobnie, to zdaje się ją potwierdzać Eric Slivka z MacRumors, pisząc, że redaktorzy serwisu “mają powód, by wierzyć w prawdziwość tych informacji” i że Apple co najmniej rozważał wprowadzenie na rynek 12-calowego MacBooka Air w kilku wersjach kolorystycznych.

Zastanówmy się: trzy kolory iPhone’a 5s, pięć kolorów iPhone’a 5c, Apple Watch we wszystkich kolorach tęczy – kolorowe MacBooki byłyby jedynie logiczną konsekwencją ostatnich ruchów Apple.

No i jest jeszcze lipcowa reklama Aira (poniżej), którą w tym kontekście moglibyśmy odczytywać jako zapowiedź pojawienia się bardziej spersonalizowanych notebooków od Apple.

Według wcześniejszych przecieków, nowy, 12-calowy MacBook Air ma być jeszcze cieńszy od obecnego modelu (osiągnięto by to poprzez pozbawienie go wentylatora, co z kolei byłoby możliwe przy zastosowaniu mniej nagrzewających się procesorów Intel Broadwell), a jego trackpad ma być pozbawiony fizycznych przycisków i swoje działanie opierać jedynie na mechanizmie dotykowym multi-touch.

Od dawna pojawiają się też plotki o tym, że nowy Air będzie wyposażony w ekran Retina.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: A Tech Site, za MacRumors
Zdjęcie: mCover

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: