Produkty Apple będą tańsze?

Marek Twejn   13 listopada 2014

iphone6shippingchina

Stany Zjednoczone i Chiny podpisały w poniedziałek umowę handlową, która może doprowadzić do spadku cen iPhone’ów, iPadów i Maców.

berrolia

Obecnie, Apple i inni amerykańscy giganci elektroniki użytkowej produkujący w Chinach, płacą wysokie cło za podzespoły sprowadzane do Chin z innych krajów (w przypadku Apple są to przede wszystkim Korea i Japonia). Nowa umowa ma zlikwidować lub znacząco obniżyć cło zarówno na komponenty sprowadzane do Chin, jak i na gotowe produkty transportowane potem z Chin.

Umowa musi zostać jeszcze ratyfikowana przez pozostałych 76 państw-członków Information Technology Agreement (porozumienie w ramach WTO), ale według The Wall Street Journal powinna być to formalność.

Beneficjentami nowych rozwiązań mają być przede wszystkim konsumenci, którzy zgodnie zamierzeniami umowy będą mili dostęp do tańszych produktów. Istnieje oczywiście obawa, że producenci oraz dystrybutorzy sprzętu wykorzystają okazję by podnieść swoją marżę.

Ostateczny kształt nowego porozumienia handlowego ma być ustalony do końca 2014 r., a obniżek cen mamy się spodziewać już w następnym roku.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: WSJ, za 9to5Mac
Zdjęcie: China Daily

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: