Plotka: 5,5-calowy iPhone 7 z dwiema tylnymi kamerami będzie się nazywał iPhone Pro

Tomek Czech   1 marca 2016

iphone-pro

Już w zeszłym roku pojawiły się doniesienia, że 5,5-calowy iPhone 7 Plus może być dostępny w dwóch wersjach: standardowej oraz wyposażonej w system dwóch tylnych kamer z zoomem optycznym. Teraz chiński blog MyDrivers podaje, że iPhone z dwiema kamerami mógłby się nazywać iPhone Pro. 

Jesienią odbyłaby się w takim przypadku premiera trzech modeli iPhone’a: 4,7-calowego iPhone’a 7, 5,5-calowego iPhone’a 7 Plus oraz 5,5-calowego iPhone’a Pro.

berrolia

Co prawda nie wiemy, na ile możemy ufać informacjom ze strony MyDrivers, ale wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo już miesiąc temu donosił, że Apple może stworzyć dodatkowy model iPhone’a 7 Plus wyposażony w dwie tylne kamery. Jednak zdaniem Kuo, wprowadzenie na rynek dwóch wersji nowego 5,5- calowego iPhone’a miałoby być spowodowane głównie ograniczonymi możliwościami produkcji nowej, znacznie bardziej zaawansowanej kamery.

Według Patently Apple, użycie systemu dwóch kamer z obiektywami o różnych ogniskowych pozwoliłby nie tylko uzyskać zoom optyczny w iPhonie, ale też umożliwiłoby dodanie kilku innych, ciekawych funkcji:

  • możliwe byłoby wtedy jednoczesne nagrywanie filmu i robienie zdjęć w pełnej rozdzielczości (obecnie, robione podczas kręcenia filmu zdjęcia są w mniejszej rozdzielczości);
  • jednoczesne nagrywanie standardowego wideo i wideo slo-mo (jako przykład strona podaje nagrywanie wideo podczas meczu piłki nożnej: w czasie, gdy jedna kamera filmuje obraz obejmujący większą część boiska, druga w przybliżeniu i w trybie slo-mo filmuje jedynie biegnącego z piłką zawodnika);
  • uzyskiwanie wideo złożonego z dwóch filmów (tzw. PIP, czyli „obraz w obrazie) – np. film nagrany w rozdzielczości 1080p kamerą o dłuższej ogniskowej („zzómowany”), mógłby być wyświetlany w rogu filmu nagranego drugą kamerą w rozdzielczości 4K.

Jako że robione w tym samym czasie filmy byłyby idealnie ze sobą zsynchronizowane, moglibyśmy łatwo i w ciekawy sposób edytować/łączyć je ze sobą w programach do obróbki wideo.

Premiera iPhone’a 7 spodziewana jest jesienią.

Więcej o iPhonie 7:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MyDrivers, za MacRumors

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: