Apple udostępnia wersje beta iOS 9.3, OS X 10.11.4, watchOS 2.2 oraz tvOS 9.2

Mateusz Majewski   2 marca 2016

products

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło deweloperom i publicznym testerom nowe wersje beta swoich systemów. Uaktualnień doczekały się iOS 9.3, OS X 10.11.4, watchOS 2.2 oraz tvOS 9.2. Przewiduje się, że oficjalne wersje pojawią się na początku wiosny, po przewidzianej na 21 marca premierze nowych produktów.

berrolia

iOS 9.3 beta 5

Uaktualnianie iOS 9.3 przynosi przede wszystkim poprawki błędów i ogólną stabilność.

Zmiany beta 5 względem wersji beta 4, wydanej 9 dni wcześniej:

  • przywrócono możliwość pełnej obsługi interfejsu iPada przy użyciu Apple Pencil (beta 4 blokowała tę funkcjonalność);
  • po włączeniu lub wyłączeniu Night Shift z poziomu Centrum sterowania użytkownik powiadamiany jest o tym na górnej belce, nad skrótami Wi-Fi, Bluetooth, itd.;
  • poprawiono opóźnienie paska statusu, który w poprzedniej wersji beta, po odblokowaniu, pojawiał się ułamek sekundy później niż reszta interfejsu.

Poza tymi usprawnieniami zauważyć można nieco szybsze działanie sytemu. Wydaje się już być gotowy do oficjalnej prezentacji. Zostało jednak jeszcze kilkanaście dni do konferencji Apple i firma z Cupertino ma jeszcze trochę czasu na wyeliminowanie ewentualnych niedociągnięć.

Pełną listę zmian w iOS 9.3 znajdziecie tutaj.

watchOS 2.2 beta 5

Jeśli chodzi o piątą betę watchOS 2.2, nie przynosi ona widocznych zmian w interfejsie, lecz ponownie sprawia wrażenie nieco szybszej od poprzedniej i wydaje się gotowa do oficjalnej prezentacji – zegarek działa teraz naprawdę stabilnie.

Podczas marcowej konferencji, wraz z uaktualnieniem systemu watchOS, spodziewamy się również odświeżenia linii zegarków Apple i dodania nowych pasków.

OS X 10.11. 4 beta 5 oraz tvOS 9.2 beta 5

Piąte wersje beta trafiły także na Maki oraz Apple TV. W obu przypadkach Apple skupiło się na poprawie wydajności oraz eliminacji błędów. Najnowsza beta OS X 10.10.4 naprawia błędne otwieranie linków Twittera w systemowej przeglądarce Safari.

Jeśli zauważyliście inne zmiany w nowych betach, zapraszamy do dyskusji poniżej.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: