Apple może zastosować ekran OLED w iPhonie już w 2017 r.

Marek Twejn   3 marca 2016

iPhone6s-screen

Chińska strona Nikkei podaje, że Apple przyspiesza prace nad zmianą wyświetlaczy w iPhonie z LCD na OLED i może użyć nowej technologii już w 2017 r. Wcześniejsze doniesienia mówiły, że ekrany OLED pojawią się w iPhonie nie wcześniej niż w 2018 r.

Według raportu Nikkei, wprowadzenie OLED szybciej, niż zamierzano miałoby być jedną z metod ponownego przyspieszenia wzrostu sprzedaży iPhone’ów, która w ostatnim czasie zwolniła (choć nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie). Wyświetlacz OLED miałby być tą nowinką, która skłoniłby wielu użytkowników do zakupu najnowszego modelu iPhone’a.

W grudniu zeszłego roku Reuters informował, że Apple jest blisko podpisania wartej 12,8 mld dol. umowy z LG i Samsungiem na dostarczenie ekranów OLED dla iPhone’a. Według Nikkei, firma z Cupertino rozmawia teraz z obiema firmami w sprawie przyspieszenia produkcji, tak, żeby nowe wyświetlacze trafiły do iPhone’ów już w 2017 r.

Zalety ekranów OLED to m.in. znacznie mniejszy pobór energii, mniejsza waga i większą elastyczność. Są one też cieńsze, jaśniejsze i bardziej kontrastowe oraz łatwiejsze w produkcji niż ekrany LCD.

Wady to z kolei krótsza żywotność, gorszy balans bieli, mniej dokładne odwzorowanie kolorów i mniejsza odporność na zarysowania.

Przeczytaj: OLED, czyli dokładnie to, czego potrzebuje (przyszły) iPhone

ZGSklpe-jcpal-lightning

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Nikkei, za 9to5Mac

Z miłości do Apple

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: