Cook: Nie połączymy Maca i iPada w jedno urządzenie

Tomek Czech   16 listopada 2015

ipadprokeyboard

Gdy ponad dwa lata temu zaczęły pojawiać się plotki o tym, że Apple pracuje nad 12,9-calowym iPadem i 12-calowym MacBookiem wielu uważało, że w rzeczywistości będzie to jedno urządzenie. Okazało się inaczej i wygląda na to, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przynajmniej przez jakiś czas.

berrolia

W rozmowie z irlandzkim Independent, Tim Cook powiedział, że Apple nie ma zamiaru łączyć Maca z iPadem w jedno urządzenie.

Wedlug Cooka, nie chcą tego sami użytkownicy, bo takie urządzenie nie sprawdzałoby się dobrze ani jako tablet, ani jako komputer.

Mimo, że w zeszłym tygodniu Cook stwierdził, że iPad Pro może z powodzeniem zastąpić laptopa lub komputer stacjonarny, Apple zdaje się być wierne swojemu założeniu jeszcze z 2010 r., że na rynku jest miejsce i dla iPada i dla Maca, i że urządzenia te świetnie nadają się po prostu do nieco innych zastosowań.

iPad Pro jest przez firmę mocno promowany jako urządzenie idealne dla osób zajmujących się grafiką komputerową, którzy nowym tabletem od Apple z powodzeniem będą mogli zastąpić profesjonalne tablety graficzne Wacoma.

Nie bez znaczenia jest fakt, że w przeciwieństwie do klawiatury Smart Keyboard, rysik Apple Pencil był gotowy na premierę iPada Pro. Tym sposobem Apple nie tylko chciało zaznaczyć, że iPad Pro to w dalszym ciągu tablet, który z powodzeniem można obsługiwać bez dodatkowej klawiatury, ale też pokazać, na jaki sposób wykorzystania Pro kładzie największy nacisk.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też: 

Źródło: Independent

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: