Nowy MacBook 12″ z Retiną już w kwietniu?

Marek Twejn   24 marca 2016

macbook-12-cali-retina

W dwóch narzędziach systemu OS X – System Image Utility oraz OS X Server – zostały dostrzeżone odniesienia do 12-calowego MacBooka “z początku 2016 r.”. Jako że oba programy są oficjalnymi narzędziami Apple, wydaje się niemal pewne, że już wkrótce na rynku pojawią się nowe MacBooki.

berrolia

macbook-2016

Co według Apple oznacza “początek 2106 r” (“early 2016”)? Firma z Cupertiono ma w zwyczaju oznaczać tak produkty, które pojawiają się na rynku między styczniem a kwietniem danego roku. Modele debiutujące w okresie letnim, czyli zazwyczaj w maju lub w czerwcu (np. na WWDC) oznaczane są jako “z połowy roku” (“mid-“), a sprzęt wprowadzany jesienią – “z końca roku” (“late-“).

Wygląda więc na to, że nowy MacBook może pojawić się w ciągu miesiąca. Obecny model 12-calowego MacBooka z ekranem Retina pojawił się w sprzedaży 10 kwietnia ubiegłego roku (i został oznaczony jako “early 2015”).

macbook-12-2016

Wczoraj pojawiły się doniesienia o tym, że jeszcze przed końcem drugiego kwartału tego roku Apple planuje wprowadzić na rynek nowe, „ultracienkie”, 13- i 15-calowe MacBooki. Nie wiadomo, czy chodziło o komputery z linii Air, czy właśnie o kolejne modele “nowego Macbooka z Retiną”.

Niewykluczone jest zresztą, że Apple w ogóle zrezygnuje z nazwy “Air” i nowe, ultracienkie modele (np. 13- i 15-calowe) będą po prostu nosiły nazwę “MacBook”.

9to5Mac informowało ostatnio, że nowe, szybsze MacBooki mają zadebiutować w kwietniu lub w maju, a w drugiej połowie roku możemy się spodziewać nowych MacBooków Pro, które będą tak cienkie, jak obecne MacBooki Air.

W tegorocznych modelach MacBooków powinniśmy zobaczyć najnowsze procesory Intela – Skylake. Mają one zwiększyć szybkość procesora o 10%-20%, poprawić wydajność grafiki o 30%-40% i wydłużyć życie baterii o blisko 1,5 godz.

macbook-zgsklep-macguard

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: