Nowe, ultracienkie, 13- i 15-calowe MacBooki już w czerwcu?

Marek Twejn   23 marca 2016


new-macbooks

Digitimes twierdzi, że nowe, “ultracienkie”, 13- i 15-calowe MacBooki pojawią się w sprzedaży przed końcem drugiego kwartału tego roku. Mogłoby to oznaczać premierę nowych MacBooków na czerwcowej WWDC 2016 i pojawienie się na półkach sklepowych jeszcze w tym samym miesiącu.

berrolia

Według Digitimes, dizajn nowych MacBooków bedzie podobny do dizajnu obecnego modelu 12″. Mają być one cieńsze od MacBooków Air.

Wprowadzenie w zeszłymy roku 12-calowego MacBooka mogło być zapowiedzią tego, że Apple będzie dążyło do ujednolicenia linii swoich laptopów. Bardzo prawdopodobne jest, że firma zrezygnuje z nazwy “Air” i nowe, ultracienkie modele (np. 13- i 15-calowe) będą po prostu nosiły nazwę “MacBook”.

9to5Mac twierdzi z kolei, że nowe modele, które maja zadebiutować w czerwcu, to prawdopodobnie nowe MacBooki Pro, które będą tak cienkie, jak obecne MacBooki Air.

Economic Daily News informowało w listopadzie, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego, szybszego modelu 13-calowego MacBooka Air oraz rozszerzenia lini Air o model 15-calowy.

W tegorocznych modelach MacBooków powinniśmy zobaczyć najnowsze procesory Intela – Skylake. Ich największą zaletą jest świetne zarządzanie energią, co czyni je idealnymi dla ultracienkich laptopów z małą baterią.

Skylake, mają zwiększyć szybkość procesora o 10%-20%, poprawić wydajność grafiki o 30%-40% i wydłużyć życie baterii o blisko 1,5 godz.

macbook-zgsklep-macguard

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: DigiTimes, za 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: