Plotka: cieńszy i szybszy 13-calowy MacBook Air oraz nowy 15-calowy Air zadebiutują podczas WWDC 2016

Tomek Czech   30 listopada 2015

macbook-air-2016

Zdaniem tajwańskiej strony Economic Daily News, Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego modelu 13-calowego MacBooka Air oraz rozszerzenia lini Airów o model 15-calowy.

berrolia

Nowe komputery miałyby zadebiutować podczas WWDC 2016, która prawdopodobnie odbędzie się w czerwcu. W poprzednim roku nowe MacBooki Air (i Pro) pojawiły się w marcu, a w 2013 r. – właśnie podczas WWDC, więc jest duża szansa na to, że również w 2016 nowe modele applowskich laptopów pojawią się w pierwszej połowie roku.

Nowe Airy mają być tradycyjnie cieńsze i bardziej wydajne od obecnych modeli. Economic Daily News twierdzi jednak, że w tym roku zmiana w stosunku do zeszłorocznych modeli ma być bardziej znacząca. Wzrosnąć mają też cent Airów.

Nie wiadomo, czy Apple zdecyduje się na pozostawienie modelu 11-calowego, czy całkowicie wycofa go ze swojej oferty. Według tajwańskiej strony, dużą konkurencją dla tego modelu stał się niedawno iPad Pro.

Powszechnie spodziewa się, że wszystkie modele MacBooków (Air, Pro, 12-calowy Retina) z 2016 r. będą wyposażone w najnowsze procesory Intela – Skylake, które mają zwiększyć szybkość procesora o 10%-20%, poprawić wydajność grafiki o 30%-40% i wydłużyć życie baterii o blisko 1,5 godz.

Jest też bardzo prawdopodobne, że wzorem 12-calowego MacBooka, nowe Airy zostaną w końcu wyposażone w ekran Retina.

POLECAMY: 12-calowy MacBook nie jest dla Ciebie, jest dla Przyszłości

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Więcej o Macach:

Źródło: MacRumors

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: