Digitimes: nowe, jeszcze cieńsze MacBooki w drugiej połowie 2016 r.

Tomek Czech   15 kwietnia 2016

macbook-2016

Mimo że premiera nowych MacBooków spodziewana jest jeszcze w pierwszej połowie tego roku (może nawet już w kwietniu), Digitimes przewiduje, że w drugiej połowie 2016 r. Apple wprowadzi na rynek nowe laptopy, które będą jeszcze cieńsze od obecnych modeli, m.in. dzięki użyciu specjalnych zawiasów łączących ekran z resztą komputera.

berrolia

Według Digitimes, Apple podpisało umowę z firmą Amphenol, która chwali się na swojej stronie, że produkuje jedne z najcieńszych zawiasów na świecie. Zawiasy te tworzone są nową, udoskonaloną metodą formowania wtryskowego (MIM) i są wykorzystywane przez Microsoft w najnowszych modelach Surface Pro.

W zeszłym miesiącu Digitimes informował, że nowe, „ultracienkie”, 13- i 15-calowe MacBooki maja się pojawić w sprzedaży jeszcze w pierwszej połowie tego roku, co mogłoby premierę nowych laptopów na czerwcowej WWDC 2016 i pojawienie się na półkach sklepowych jeszcze w tym samym miesiącu. Nowe MacBooki mają być cieńsze od MacBooków Air, a ich dizajn miałby być podobny do dizajnu obecnego modelu 12-calowego MacBooka.

Kilka tygodni temu, w oficjalnych narzędziach systemowych OS X deweloperzy dostrzegli odniesienia do 12-calowego MacBooka „z początku 2016 r.” (“early 2016”), co mogłoby oznaczać, że nowy MacBooka zadebiutuje jeszcze w kwietniu.

BrydgeAir-klawiatura-ipad

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też: 

Źródło: Digitimes, za Macrumors

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: