Pokrowiec Moshi Muse 13 dla MacBooka Air/Pro lub iPada Pro – elegancja w parze ze świetną jakością

Marek Twejn   15 kwietnia 2016

muse13-033

Muse 13 od Moshi to jeden z najbardziej eleganckich pokrowców dla MacBooka lub iPada Pro, z którymi się zetknąłem. Do świetnego wyglądu dochodzi mistrzowskie wykonanie i wysokiej jakości, przyjemne w dotyku materiały, dzięki którym Muse 13 to moim zdaniem jedna z najciekawszych (choć nie najtańszych) opcji dla szukających odpowiedniego etui dla swojego Maca lub największego modelu iPada.

berrolia

Ciekawym rozwiązaniem jest wyścielenie wnętrza pokrowca miękkim, złożonym z mikrowłókien materiałem o nazwie Terahedron, który zabezpiecza urządzenie przed wstrząsami i jednocześnie czyści je (w szczególności z odcisków palców) przy każdym wkładaniu i wyjmowaniu.

muse13-05

Muse nie posiada zamka ani rzepów, dzięki czemu komputer czy tablet nie porysuje się przy przenoszeniu i – przede wszystkim – przy wkładaniu/wyciąganiu.

Rozwiązaniem zastosowanym w Muse 13 jest opatentowany przez Mushi zamykanie SlipGrip, które ma zabezpieczać urządzenie przed przypadkowym wysunięciem się z etui.

muse13-066

W praktyce wadą tego rozwiązania jest to, że np. 13-calowego MacBooka Air nie wkłada się do etui aż tak bardzo wygodnie – musimy się troszeczkę nasiłować, żeby wcisnąć laptopa przez mały utwór w górnej części pokrowca. Ale fakt, że nasz komputer jest w etui bezpieczny, moim zdaniem w pełni rekompensuje te małe niewygody.

muse13-07

muse13-037

Producent zapewnia, że zewnętrza powłoka jest wysoce plamoodporna, ale na szczęście nie miałem okazji sprawdzić, czy to prawda.

muse13-08

Etui posiada też dodatkową kieszeń na zasilacz i kable.

Choć Muse 13 oficjalnie przeznaczony jest dla 13-calowych MacBooków oraz 12,9-calowego iPada Pro, nie będzie jednak chyba przesadnie duży dla 12-calowego MacBooka lub 11-calowego MacBooka Air. Jedynym problemem może być wtedy to, że zamykanie SlipGrip nie będzie już tak dobrze chroniło komputera przed przypadkowym wysunięciem.

Pokrowce Moshi z serii Muse są dostępne w ThinkStore.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: