Premiera nowych MacBooków Air i Pro z USB-C jeszcze w tym miesiącu?

Marek Twejn   8 czerwca 2016

macbook-air

Japońska strona Mac Otakara donosi, że jeszcze w czerwcu Apple zaprezentuje nowe MacBooki Air i Pro. Modele Air miałyby trafić do sprzedaży w sierpniu. Źródła nie wspominają natomiast nic o ewentualnej dacie rynkowej premiery modeli Pro.

berrolia

Nie wiadomo też, czy Apple ma zamiar ogłosić odświeżenie całej linii MacBooków już podczas przyszłotygodniowej WWDC 2016, czy w późniejszym terminie, np. poprzez informację prasową, jak miało to miejsce w kwietniu, kiedy w ten sposób zostało ogłoszone pojawianie się nowych 12-calowych MacBooków.

Według wielu wiarygodnych źródeł (w tym Marka Gurmana z 9to5Mac/Bloomberga), w czasie WWDC Apple zaprezentuje jedynie nowy software (m.in. iOS 10, OS X 10.12/MacOS i odświeżony iTunes), a na nowy hardware z logiem nadgryzionego jabłka będziemy musieli poczekać do jesieni.

Z raportu Mac Otakary wynika też, że już niebawem zniknie 11-calowy model MacBooka Air, a w jego miejsce pojawi się model 15-calowy.

Wszystkie nowe modele Air i Pro mają być wyposażone w porty USB-C/Thunderbolt 3, które zastąpią dotychczasowe gniazda USB-A, MagSafe 2 i Thunderbolt 2.

Choć wydaje się mało prawdopodobne, żeby Apple zaprezentowało nowe komputery na WWDC lub w drugiej połowie czerwca, już po zakończeniu konferencji, to informacje Mac Otakary nie są całkowicie sprzeczne z ostatnim raportem wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, który twierdzi, że wiele nowych modeli MacBooków pojawi się na rynku w drugiej połowie roku. Według niego, pomiędzy lipcem a wrześniem zadebiutować ma 13-calowa wersja MacBooka, a w czwartym kwartale roku pojawi się całkowicie odmieniony, cieńszy i lżejszy MacBook Pro, wyposażony w Touch ID i panel OLED. Gdzieś w międzyczasie Apple miałoby też odświeżyć linię MacBooka Air.

Więcej o nowych MacBookach:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Mac Otakara

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: