Nowe MacBooki z łącznością 3G/LTE?

Tomek Czech   26 maja 2016

macbook-3g-4g-lte

Apple ma podobno w planach na ten rok wprowadzenie na rynek całkowicie odmienionego, cieńszego i lżejszego MacBooka Pro z Touch ID i panelem OLED, a także 13-calowego MacBooka i nowych MacBooków Air. Dzięki przyznanemu w tym tygodniu patentowi, firma z Cupertino mogłaby wyposażyć je wszystkie w moduł łączności z siecią komórkową.

berrolia

Patent opisuje, w jaki sposób anteny służące do komunikacji z siecią komórkową mogą zostać rozmieszczone w iPhonie, iPadzie, ale także w MacBooku, a nawet w Apple TV.

Co prawda, przy pomocy iPhone’a lub iPada już teraz jesteśmy w każdym momencie i bez trudu stworzyć hotspot osobisty umożliwiający MacBookowi dostęp do internetu przy braku Wi-Fi, ale dodanie do laptopa łączności 3G/4G/LTE z pewnością uczyniłoby używanie go w takich sytuacjach łatwiejszym i wygodniejszym. Zwłaszcza, że działanie w trybie hotspotu szybko drenuje baterię naszego smartfonu czy tabletu.

Dzięki możliwości łączenia z siecią komórkową możliwe stałoby się też rozmawianie i smsowanie bezpośrednio z Maca, bez konieczności transferowania rozmów i SMSów przez iPhone’a.

Patently Apple tak wyobraża sobie penel OLEDowy w nowym MacBoku Pro:

oled-macbook

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: Patently Apple, za TechnoBuffalo

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: