Nowe urządzenie Apple, które będzie rywalizowało z Amazon Echo i Google Home to… Apple TV 5?

Tomek Czech   27 maja 2016

apple-tv-5-echo

Dwa dni temu dowiedzieliśmy się, że Apple może procować nad nowym urządzeniem, które byłoby konkurentem dla Amazon Echo i Google Home. Z wczorajszych doniesień VentureBeat wynika, że tym urządzeniem może być po prostu… Apple TV 5.

berrolia

 “Osoby zaznajomione z tematem” miały powiedzieć VentureBeat, że firma z Cupertino zamierza uczynić Apple TV hubem dla wszystkich naszych cyfrowych, domowych aktywności.

Apple TV już w tej chwili obsługuje Siri (z którą komunikujemy się używając pilota z wbudowanym mikrofonem). Nowa wersja Apple TV otrzymałaby głośnik i własny mikrofon i oprócz obecnych funkcji, pełniła by też rolę “domowego asystenta”. Dokładnie tak, jak robią to popularne Amazon Echo i ogłoszone niedawno Google Home.

Z takim urządzeniem komunikujemy się wyłącznie głosowo, prosząc np. o włączenie muzyki, odczytanie najnowszych wiadomości, sprawdzenie pogody czy wyszukanie czegoś w internecie. Z jego pomocą możemy też obsługiwać wszystkie inteligentne urządzenia domowe.

Wyposażone w zawsze aktywną funkcję Siri, nowe Apple TV mogłoby więc wykonywać wszystkie zadania, które obecnie wykonujemy przy użyciu Siri na iPhonie czy Apple Watchu. Z tym, że Apple TV jest zawsze dostępne dla wszystkich domowników. I w nowej odsłonie byłoby jednocześnie głośnikiem Bluetooth.

Apple ma obecnie pracować nad dodaniem do nowego modelu Apple TV większej ilości mocy obliczeniowej, żeby urządzenie było w stanie swobodnie przetwarzać wszystkie zapytania i udzielać odpowiedzi.

VentureBeat nie wspomina nic na temat ewentualnej daty premiery Apple TV piątej generacji.

Według środowego raportu The Information, Apple planuje stworzenie SDK dla Siri, czyli udzielenie dostępu do Siri aplikacjom firm trzecich. Takie SDK mogłoby trafić w ręce deweloperów już podczas czerwcowej konferencji WWDC 2016.

Zobacz, jak działają Google Home i Amazon Echo:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: VentureBeat

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: