Gurman: już w tym roku Siri będzie dostępna na Macu

Marek Twejn   24 lutego 2016

siri-mac

Siri – “inteligentna asystentka osobista” jest już dostępna (niestety ciągle nie w języku polskim) na iPhonie, iPadzie, iPodzie touch, Apple Watch i Apple TV. Wygląda na to, że już za kilka miesięcy będzie mogli jej używać również na Macu: według Marka Gurmana z 9to5Mac, Apple planuje dodanie Siri do najnowszego OS X 10.12, który zostanie zaprezentowany w czerwcu na WWDC 2016 i udostępniony jesienią tego roku.

berrolia

Z informacji uzyskanych przez Gurmana wynika, że Apple testowało działanie Siri na Macach już od 2012 r., ale dopiero teraz ostatecznie zakończyło prace nad nową funkcją OS X i jest gotowe zaprezentować ją publicznie.

Ikona Siri na Macu będzie znajdowała się w pasku menu. Kliknięcie na nią uruchomi funkcję asystentki głosowej i spowoduje pojawienie się w prawym górnym rogu okienka z interfejsem Siri znanym z innych urządzeń (grafika powyżej). Uruchomienie Siri ma być również możliwe za pomocą skrótu klawiszowego oraz głosowej komendy “Hey, Siri”, jeśli komputer będzie podłączony do prądu.

Na razie nie wiadomo, z którymi Macami będzie kompatybilny OS X 10.12 oraz czy Siri będzie działała na starszych urządzeniach, na których możliwa będzie instalacja nowego systemu.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: 9to5Mac

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: