Producent etui potwierdza, że iPhone 5se będzie wyglądał niemal identycznie jak iPhone 5s

Tomek Czech   25 lutego 2016

iphone5se-new

Rendery iPhone’s 5se, które 9to5Mac uzyskał od jednego z producentów etui potwierdzają wcześniejsze doniesienia, że nowy 4-calowy iPhone będzie wyglądał niemal identycznie, jak iPhone 5s. Będzie też miał dokładnie takie same wymiary, jak poprzednie 4-calowe iPhone’y: 5 i 5s.

berrolia

Ma się od nich różnić jedynie innym umiejscowieniem przycisku Wł./Wył. (przeniesionym z górnej na boczną część obudowy) oraz nieco bardziej zaokrąglonymi krawędziami. Inaczej niż wcześniej twierdzono, przyciski regulacji głośności mają pozostać okrągłe.

size3

Jeśli chodzi o hardware, iPhone 5se ma być bardzo zbliżony do iPhone’a 6s. Od najnowszego applowskiego smartfona będzie różnił się m.in. kamerą (8MP, zamiast 12MP) oraz brakiem 3D Touch.

Według dotychczasowych informacji, nowy 4-calowy iPhone będzie wyposażony w procesor A9, Touch ID, NFC dla Apple Pay, funkcję “żywe zdjęcia”, barometr, gniazdo słuchawek mini-jack, Bluetooth 4.2, VoLTE i Wi-Fi 802.11ac.

Ma być dostępny w czterech opcjach kolorystycznych (srebrny, złoty, gwiezdna szarość, różowe złoto), w wersji 16 lub 64 GB.

Ceny nowego smartfona mają być takie same, jak aktualne ceny iPhone’a 5s, który w tym momencie w polskim Apple Online Store sprzedawany jest za 2199 zł za wersję 16 GB i 2449 zł za wersję 32 GB.

iPhone 5se, razem z iPadem Air 3 oraz nowymi paskami do Apple Watcha, ma zostać zaprezentowany na specjalnym evencie, który odbędzie się 15 marca. Już trzy dni później, 18 marca, wszystkie nowe produkty mają być dostępne w sprzedaży zarówno w stacjonarnych sklepach Apple, jak i online.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: