Touch ID w szklanym gładziku MacBooka?

Marek Twejn   5 czerwca 2016

macbook-pro-touch-id

Touch ID to jedna z najlepszych rzeczy, które przytrafiły się iPhone’owi. Od dawna czekamy więc na pojawienie się czytnika linii papilarnych w MacBookach i według ostatnich doniesień, pierwsze Maki z Touch ID pojawią się już w tym roku. Nowa technologia zaprezentowana właśnie przez Synaptics pokazuje, że skaner linii papilarnych nie musi być oddzielnym elementem umieszczonym gdzieś w obudowie laptopa, ale może zostać wbudowany bezpośrednio w gładzik.

berrolia

Na targach Computex firma Synaptics pokazała prototyp nowego, całkowicie szklanego gładzika wyposażonego w czytnik linii papilarnych umieszczony pod pierwszą szklaną powłoką. Zastosowana w nim technologia osiągnęło podobno taki stopień zaawansowania, że Synaptics będzie mogło zacząć sprzedawać swój najnowszy produkt “już wkrótce”.

Obecnie firma produkuje około 100 mln gładzików rocznie, dostarcza też skanery linii papilarnych do topowych smarfonów Samsunga.

Czy z tej technologii skorzysta też Apple i gładziki od Synaptics trafią do MacBooków? Alternatywą dla firmy z Cupertino jest LG, które miesiąc temu ogłosiło, że opracowało technologię pozwalającą na wbudowanie czytnika linii papilarnych w ekran smartfona. Firma ma też podobno pracować nad szklanym gładzikiem, który jeśli chodzi o zasadę działania i użyte w nim technologie niewiele różni się od wyświetlacza telefonu.

Jeśli więc w tym roku rzeczywiście zobaczymy nowego MacBooka ze szklanym touchpadem z wbudowanym w niego Touch ID, wzrosną szanse na to, że w przyszłym roku pojawi się iPhone z Touch ID umieszczonym w ekranie i bez fizycznego przycisku Home.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: Engadget, za AppleInsider

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: