Rosną szanse ma iPhone’a z wbudowanym w ekran Touch ID

Marek Twejn   2 maja 2016

iPhone-7-2_3

Od dawna mówi się o tym, że Apple pozbędzie się fizycznego przycisku Home z iPhone’a i zastąpi go wbudowanym w ekran przyciskiem cyfrowym. Pozwoliłoby to m.in. zwiększyć wodoodporność telefonu, zlikwidować problem psujących się przycisków Home, ale przed wszystkim mocno odmienić dizajn iPhone’a, wyposażając go w większy ekran przy zachowaniu dotychczasowego rozmiaru obudowy (wyświetlacz zajmowałby większą niż dotychczas część przedniego panelu).

Razem z przyciskiem Home, Apple musiałoby jednak wbudować w ekran również Touch ID. LG, jeden z dostawców wyświetlaczy do iPhone’a, właśnie ogłosiło, że opracowało technologię pozwalającą na wbudowanie czytnika linii papilarnych w ekran smartfona.

berrolia

LG udało się umieścić czytnik w mającym zaledwie 0,3 mm grubości otworze wyciętym w wewnętrznej warstwie ekranu. Potrafi on rozpoznać linie papilarne palca przyłożonego do wyświetlacza nie tylko szybko, ale też z taką samą dokładnością, jak sensor zamontowany w klasycznym przycisku.

LG-sensor

Dokładne miejsce, w którym znajduje się czytnik można by, według LG, oznaczyć np. za pomocą odpowiedniego dizajnu przedniego panelu obudowy.

Rzeczniczka prasowa LG powiedziała serwisowi The Korea Times, że firma chce wprowadzić nową technologię na rynek w ciągu najbliższego roku i prowadzi już w tym celu rozmowy z kilkoma producentami smartofnów. Nie ujawniła oczywiście z którymi.

LG Display jest obok Sharpa i Japan Display, jednym z głównych dostawców wyświetlaczy dla iPhone’ów i iPadów. LG wymienia się również w gronie potencjalnych dostawców ekranów OLED dla przyszłego iPhone’a.

nomad2

Podobne tematy:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: LG, Korea Times, za The Verge
Grafika: LG, ComputerBild.de

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: