Plotka: całkowicie wodoodporny iPhone 7 z nowym przyciskiem Home

Tomek Czech   25 kwietnia 2016

iphone-7-wodoodporny

Według tajwańskiej strony Storm, iPhone 7 będzie całkowicie wodoodporny, w osiągnięciu czego ma mu pomóc zastosowanie przez Apple nowego przycisku Home. Dotychczasowy, fizyczny przycisk, zostałby zastąpiony reagującym na dotyk przyciskiem cyfrowym, podobnym do tych, które stosowane są w wielu modelach współczesnych smartfonów.

berrolia

Storm twierdzi też, że iPhone 7 może być dostępny również w kolorze czarnym, lub przynajmniej zdecydowanie ciemniejszym, niż obecna gwiezdna szarość.

W przeszłości wielokrotnie pojawiały się doniesienia, że nowy iPhone może być całkowicie wodoodporny. Pomocne w osiągnięciu tego byłoby zapewne usunięcie gniazda słuchawek mini-jack, którego – według wielu plotek – nie zobaczymy już w iPhonie 7.

Warto jednak przypomnieć, że liczne testy udowodniły, że już obecny flagowiec Apple jest niemal w 100% odporny na długotrwałe zanurzenie w wodzie. Osiągnięto to wyposażając iPhone’a 6s nie tylko w specjalną taśmę chroniącą wnętrze przed dostaniem się cieczy przez szczelinę na styku ekranu i obudowy, ale też – co ważniejsze – pokrywając wszystkie styki i przewody na płycie głównej specjalną warstwą ochronną.

nomad2

Wszystkie plotki na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Storm.mg, za 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: