Kuo: Apple całkowicie odmieni iPhone’a w 2017, wprowadzi model z ekranem AMOLED 5,8″

Marek Twejn   30 marca 2016

iphone7-conceptCoraz więcej wskazuje na to, że w tym roku nie doczekamy się radykalnej zmiany wyglądu iPhone’a, i że całkowicie odmieniony telefon od Apple pojawi się dopiero w 2017 r. Właśnie tak twierdzi ceniony analityk Ming-Chi Kuo.

berrolia

Według Kuo, Apple pracuje nad całkowicie nową obudową dla iPhone’a i obecnie rozważa użycie plastiku, szkła lub ceramiki. Analityk jest zdania, że firma z Cupertino ostatecznie zdecyduje się na szkło (jak w iPhonie 4): plastik nie pozwala na wykonanie odpowiednio cienkiej obudowy oraz nie oferuje “lekkiego wyglądu”, trudno jest też odpowiednio kontrolować wytrzymałość materiału, jakim jest ceramika.

Nowy iPhone ma posiadać zaokrąglony ekran i zaokrąglone krawędzie. Tak, jak w iPhonie 4, przedni i tylny panel obudowy ma być wykonany ze szkła, a boki z metalu.

Kuo twierdzi, że będzie to “całkowicie nowy dizajn”, z cieńszymi ramkami obudowy wokół ekranu i pozwalający na “znacznie wygodniejszy uchwyt”.

Kuo potwierdza też wcześniejsze doniesienia Digitimes, że w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek 5,8-calowego iPhone’a z wyświetlaczem AMOLED. Według analityka, dzięki nowemu dizajnowi, model ten – mimo większego ekranu – będzie jako całość mniejszy, niż obecny 5,5-calowy iPhone 6/6s Plus.

Jeśli Apple będzie w stanie wyprodukować odpowiednią ilość paneli AMOLED, 5,8-calowy iPhone całkowicie zastąpi model 5,5-calowy.

Kuo twierdzi też, że przyszłoroczne iPhone’y będą miały możliwość ładowania bezprzewodowego, oraz że będą wyposażone w dodatkowe czytniki biometryczne pozwalające na rozpoznanie twarzy lub tęczówki oka.

zgsklep-JCAPL-ta2W oczekiwaniu na przyszłoroczny telefon, sprawdź wszystkie plotki na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac
Grafika: One Plus Media

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: