iPhone Pro z 5,8-calowym wyświetlaczem AMOLED zadebiutuje w 2017 – 2018 r.?

Marek Twejn   8 marca 2016

6s

Według nieopublikowanego jeszcze raportu DigiTimes, do którego dotarł serwis The Motley Fool, Apple ma w planach wprowadzenie na rynek 5,8-calowego iPhone’a wyposażonego w ekran AMOLED. Premiera nowego telefonu miałaby odbyć się w 2017 lub 2018 r.

berrolia

Autorzy raportu tradycyjnie powołują się na źródła u tajwańskich producentów podzespołów do iPhone’a. Głównym kandydatem do dostarczenia paneli OLED do nowego smartfona od Apple ma być Samsung, następni w kolejce są LG i Japan Display. LG zapowiedziało niedawno, że będzie zdolne do masowej produkcji wyświetlaczy AMOLED już w 2017 r.

Trudno ocenić wiarygodność tych plotek, ale dość dobrze pasują one do kilku wcześniejszych informacji, które słyszeliśmy na temat przyszłych modeli iPhone’ów.

Po pierwsze, chińska strona Nikkei podała kilka dni temu, że Apple przyspiesza prace nad zmianą ekranów w iPhonie z LCD na OLED i może użyć nowej technologii już w 2017 r.

lapa-backpack

Po drugie, wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo już miesiąc temu informował, że Apple może w tym roku wprowadzić na rynek dwie wersje 5,5-calowego iPhone’a 7 Plus – model „premium” ma być wyposażony w aparat z systemem dwóch obiektywów oraz zoom optyczny.

Autorzy chińskiego bloga MyDrivers przewidują z kolei, że iPhone z dwiema kamerami mógłby się nazywać iPhone Pro.

Czy zatem model “premium” większego iPhone’a, o którym wspominał Kuo, to 5,8-calowy iPhone Pro z wyświetlaczem AMOLED, którego premiera odbędzie się w 2017 lub 2018 r.?

Przeczytaj: OLED, czyli dokładnie to, czego potrzebuje (przyszły) iPhone

Zalety ekranów OLED to m.in. znacznie mniejszy pobór energii, mniejsza waga i większą elastyczność. Są one też cieńsze, jaśniejsze i bardziej kontrastowe oraz łatwiejsze w produkcji niż ekrany LCD.

Wady to z kolei krótsza żywotność, gorszy balans bieli, mniej dokładne odwzorowanie kolorów i mniejsza odporność na zarysowania.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Więcej o nowych iPhone’ach:

Źródło: The Motley Fool, za iDownloadBlog

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: