iPhone 6s/6s Plus ze wsparciem dla 4G LTE Ultra w Play

Tomek Czech   9 marca 2016

play-4G-LTE-ULTRA

Zasięg w Play’u jaki jest, każdy wie, ale fioletowy operator intensywnie pracuje nad promocją rozbudową i ulepszeniem swojej sieci. Wczoraj ogłosił uruchomienie nowych, wygranych w zeszłorocznym przetargu częstotliwości oraz start usługi o nazwie “4G LTE Ultra” (LTE Advanced).

berrolia

“4G LTE Ultra” to w rzeczywistości miejsca, w których łączą się co najmniej dwa pasma częstotliwości. Dzięki temu zwiększa się jakość sieci, jej przepustowość i, co za tym idzie, wzrasta prędkość transmisji danych. Znajdującym się w zasięgu sieci LTE Ultra Play obiecuje przesyłanie danych z szybkością nawet do 262 Mb/s.

Na starcie, w zasięgu LTE Ultra ma znaleźć się 79 miast powyżej 10 tys. mieszkańców, czyli 31% populacji kraju.

Z usługi będą mogli korzystać nowi klienci oraz dotychczasowi klienci abonamentowi. Nie będzie konieczna wymiana kart SIM.

Spośród urządzeń Apple, jedynie iPhone 6s i 6s Plus posiadają wsparcie dla nowej technologii (czyli dla agregacji częstotliwości). Play zapewnił, że nie będzie konieczna aktualizacja ustawień operatora.

Sieć 4G LTE Ultra w Play będzie stopniowo uruchamiana w ciągu najbliższych dni. Pełną funkcjonalność we wszystkich lokalizacjach ma osiągnąć za kilka tygodni.

Mapę zasięgu znajdziecie tutaj.

lapa-backpack

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Blog Play

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: