iPhone 7 z nieznacznie większą baterią niż 6s?

Tomek Czech   3 maja 2016

iphone-bat

Jeden z użytkowników chińskiego serwisu społecznościowego Weibo zamieścił zdjęcia (poniżej), które rzekomo przedstawiają baterię dla iPhone’a 7 i 7 Plus. Jeśli zdjęcia okażą się prawdziwe, nowe iPhone’y będą wyposażone w baterie o nieznacznie większej pojemności niż obecne modele: 4,7-calowy iPhone 7 ma mieć baterię o pojemności 1735 mAh (1715 mAh w iPhonie 6s), a 5,5-calowy iPhone 7 Plus – 2810 mAh (2750 mAh w iPhonie 6s Plus).

berrolia

Nie jest żadną niespodzianką, że długość życia baterii w tegorocznych iPhone’ach pozostanie najprawdopodobniej bez zmian, bo Apple od lat utrzymuje ją na podobnym poziomie. Firma z Cupertino skupia się z jednej strony na odchudzaniu kolejnych modeli, a z drugiej na wyposażaniu ich w coraz lepiej gospodarujące energią komponenty oraz na optymalizacji współdziałania hardware’u z softwarem.

nomad2

Gdyby zdjęcia okazały się prawdziwe, iPhone’ami z baterią o największej pojemności pozostaną iPhone 6 (1810 mAh) i iPhone 6 Plus (2910 mAh).

Czas pracy na baterii w aktualnych modelach jest następujący:

bateria-iphone-6s-plus

Na początku roku chiński blog MyDrivers donosił, że bateria w 5,5-calowym iPhonie 7 Plus będzie miała pojemność 3100 mAh.

Premiera tegorocznych flagowców firmy z Cupertino spodziewana jest we wrześniu.

Wszystkie plotki na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Weibo, za 9to5Mac
Zdjęcie: iFixit

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: