W wrześniu premiera iPhone’a Pro z dwiema tylnymi kamerami, złączem Smart Connector i bez gniazda mini-jack?

Marek Twejn   28 kwietnia 2016

iphone-pro-2016

Rysunek techniczny opublikowany wczoraj w japońskim magazynie Mac Fan zdaje się potwierdzać to, co już wcześniej słyszeliśmy o 5,5-calowym modelu iPhone’a 7 – że będzie wyposażony w system dwóch tylnych kamer, złącze Smart Connector, i że nie będzie posiadał tradycyjnego gniazda słuchawek mini-jack. Możliwe jest też, że będzie się nazywał iPhone Pro, o czym już w lutym informował chiński blog MyDrivers.

berrolia

Z rysunku wynika, że iPhone Pro będzie miał identyczne wymiary, jak iPhone 6s Plus. Nie zmieni się też wielkość wyświetlacza (5,5″). Zabraknąć ma natomiast gniazda mini-jack, o czym mówi się od dawna. Co ciekawe, na rysunku nie widać drugiego głośnika, który według niektórych plotek miałby się pojawić w miejscu wejścia słuchawkowego.

iphone-pro-schem

Na rysunku widzimy też zdecydowanie większe, podłużne wycięcie na kamerę, co sugeruje, że nowy iPhone wyposażony będzie w system dwóch kamer, który umożliwi m.in. uzyskanie zoomu optycznego (więcej o możliwościach, jakie mogłyby dać dwie kamery iSight przeczytasz tutaj).

KONKURS: wygraj LEDową taśmę świecącą Luminoodle

Schemat iPhone’a Pro wskazuje też, że w nowym telefonie znajdziemy złącze Smart Connector, które dotychczas zastosowane zostało jedynie w obu wersjach iPada Pro, i dzięki któremu możemy podpiąć do niego dodatkową klawiaturę i jednocześnie ładować urządzenie. Według japońskiej strony Macotakara, powinniśmy się spodziewać debiutu klawiatury Smart Keyboard dla iPhone’a.

Jeśli we wrześniu rzeczywiście pojawi się iPhone Pro, nie jest do końca jasne, czy zastąpi on iPhone’a Plus, czy będzie po prostu kolejnym z dostępnych modeli. Analityk Ming-Chi Kuo prognozował w styczniu, że Apple wprowadzi w tym roku na rynek dwie wersje 5,5-calowego iPhone’a 7 Plus – model „premium” miałby być wyposażony w aparat z systemem dwóch obiektywów oraz zoom optyczny. W takim przypadku, jesienią mogłaby się odbyć premiera trzech modeli iPhone’a: 4,7-calowego iPhone’a 7, 5,5-calowego iPhone’a 7 Plus oraz 5,5-calowego iPhone’a Pro.

Jedak według serwisu Digitimes, nazwa “iPhone Pro” zostanie najprawdopodobniej zarezerwowana dla 5,8-calowego modelu całkowicie odmienionego iPhone’a, który ma zadebiutować w 2017 lub 2018 r.

nomad2

Wszystkie plotki na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Macotakara, za 9to5Mac
Grafika: Feldvolk.com

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: