Pomóżmy Apple udoskonalić ich mapy, czyli jak dodać POI do Apple Maps (wideo)

Mateusz Majewski   29 kwietnia 2016

poi-apple-maps

Kiedy w 2012 r. Apple prezentowało światu swoje mapy, wszyscy spodziewali się konkurencji dla Google. Rzeczywistość zweryfikowała jednak nasze oczekiwania i do dnia dzisiejszego to Google Maps pozostały wyznacznikiem jakości. Apple swoimi mapami goni jednak konkurencję, i o ile w większych państwach nadrabiają ona dodatkowymi możliwościami, o tyle w Polsce brakuje im nawet podstawowych funkcji. Ale jako użytkownicy możemy pomóc Apple rozwijać ich mapy.

berrolia

Konkretniej chodzi o punkty użyteczności publicznej, czyli POI (points of interest): restauracje, bary, kluby, hotele, itd. Ich baza jest w Polsce cały czas rozwijana, lecz dzieje się to bardzo powoli. Uzupełnienie mapy punktami użyteczności publicznej przyniesie nie tylko więcej informacji na mapie, ale uczyni również Siri bardziej funkcjonalną.

Co ciekawe, jakiś czas temu części polskich użytkowników niespodziewanie pojawiła się opcja “w pobliżu” w asystencie Proactive, bazująca właśnie na POI. Niestety, wydaje się, że wynikło to raczej z błędu, niż celowego działania Apple i opcja ta szybko zniknęła. Jeśli jednak byliście ze swoim iPhonem w kraju obsługującym usługę “w pobliżu”, po powrocie funkcja o dziwo działa w Polsce. Inne metody aktywacji tej usługi na terenie naszego kraju wymagają nieco kombinowania i jak dotąd wydają się być tylko tymczasowymi rozwiązaniami.

By pomóc Apple rozwijać ich mapy, sami możemy sugerować umieszczenie POI na mapie i właśnie instrukcję ich dodania przedstawiam w poniższym filmie.

Zobacz też inne nasze filmy:

nomad2

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: