Analityk: nie będzie iPhone’a 7s; w 2017 Apple wprowadzi iPhone’a 8 z ekranem OLED, ładowaniem bezprzewodowym i bez przycisku Home

Tomek Czech   22 kwietnia 2016

iphone-8-concept

Mark Moskowitz, analityk firmy Barclays, twierdzi, że przyszłoroczny iPhone nie będzie się nazywał 7s – zamiast tego, po tegorocznym iPhonie 7, w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek od razu iPhone’a 8.

berrolia

Stanie się tak według niego dlatego, że w tym roku Apple odejdzie od tradycji zmiany dizajnu iPhone’a co dwa lata: iPhone 7 ma wyglądać identycznie, jak iPhone 6 i 6s, natomiast radykalna odmiana ma czekać iPhone’a dopiero w następnym roku.

Moskowitz twierdzi, że przyszłoroczny iPhone 8 będzie wyposażony w wyświetlacz OLED, będzie ładowany bezprzewodowo i nie będzie posiadał przycisku Home.

nomad2

Analityk albo potwierdza w ten sposób poprzednie doniesienia na temat nowych iPhone’ów, albo po prostu na nich bazuje przygotowując kolejne raporty. Identyczne informacje od dawna podaje inny, bardziej wiarygodny analityk Ming-Chio Kuo: według niego, jedyną zmianą w wyglądzie tegorocznego iPhone’a będzie podwójna tylna kamera w 5,5-calowym modelu Plus.

Według informacji MacRumors, iPhone 7 nie będzie też posiadał fug antenowych w tylnej części obudowy, a kamera nie będzie wystawała z aluminiowej konstrukcji.

iphone_7_render_mr

Jeśli chodzi o prognozy Moskowitza dotyczące iPhone’a 8, również nie są to informacje, które słyszymy po raz pierwszy.

O tym, że przyszłoroczny iPhone doczeka się w końcu wyświetlacza AMOLED mówiło się już od dawna. O ładowaniu bezprzewodowym słyszeliśmy już w kontekście iPhone’a 7, ale możliwe, że firma z Cupertino zastosuje tą technologie w swoim telefonie dopiero za rok. Również od dawna przewiduje się, że Apple pozbędzie się fizycznego przycisku Home, co mogłoby mu umożliwić stworzenie mniejszego iPhone’a, przy zachowaniu dotychczasowej wielkości ekranu.

Jeśli chodzi o nazewnictwo, to możliwa jest inna opcja: tegoroczny model Apple nazywa np. “iPhone 6se”, a “iPhone 7” pojawia się dopiero w następnym roku.

Sprawdź wszystkie plotki na temat iPhone’a 7…

oraz iPhone’a 7s/8:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Fortune, za Cult of Mac
Grafika: Jarmaine Smit

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: