Szklany iPhone 7s/8?

Marek Twejn   18 kwietnia 2016

iphone-concept-nowhereelse-and-martin-hajek

Kilka tygodni temu analityk Ming-Chi Kou informował w nocie dla inwestorów, że w przyszłym roku Apple zupełnie odmieni wygląd iPhone’a i zrezygnuje z aluminiowej obudowy na rzecz konstrukcji plastikowej, szklanej lub porcelanowej. Głównym kandydatem wydawało się szkło. W najnowszym raporcie Kuo potwierdza te informacje – w 2017 r. mamy być świadkami powrotu do szklanej obudowy iPhone’a.

berrolia

Zdaniem analityka, jednym z głównych powodów zastosowania innego materiału jest chęć odróżnienia się od smartfonów konkurencji, z których większość posiada teraz aluminiową obudowę. Apple chce też zdecydowanie odświeżyć wygląd iPhone’a po kilku latach używania tego samego materiału.

Według wszystkich dotychczasowych doniesień, wygląd tegorocznego iPhone’a 7 nie zmieni się w porównaniu z dizajnem iPhone’a 6 i 6s, co będzie oznaczać, że Apple zastosuje aluminiową obudowę piąty rok z rzędu (modele 5, 5s, 6, 6s, 7).

Zdaniem Kuo, firma z Cupertino nie obawia się zastosowania szklanej, teoretycznie mniej wytrzymałej na upadki i uderzenia obudowy, bo ma już pewne doświadczenie z użyciem szkła w konstrukcji iPhone’a (4 i 4S), a dodatkowo szklane obudowy wykonane z zastosowaniem najnowszych technologii są z powodzeniem wykorzystywane przez innych producentów urządzeń mobilnych.

Według Kuo, szklany iPhone nie będzie też cięższy od aluminiowego, bo różnicę w wadze materiałów wykorzystanych do produkcji obudowy zrekompensuje nowy, lżejszy wyświetlacz AMOLED. Według ostatnich informacji, Apple zawarło niedawno umowę z Samsungiem, który w 2017 r. ma dostarczyć 100 milionów paneli OLED dla iPhone’a.

iPhone 2017

W poprzednim raporcie Kuo prognozował, że w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek 5,8-calowego iPhone’a, który może całkowicie zastąpić model 5,5-calowy. Pojawienie się 5,8-calowego iPhone’a przewiduje też tajwański serwis Digitimes.

Według Kuo, nowy iPhone będzie posiadał zaokrąglony ekran i zaokrąglone krawędzie. Tak, jak w iPhonie 4/4S, przedni i tylny panel obudowy ma być wykonany ze szkła, a boki z metalu.

Kuo twierdzi, że będzie to „całkowicie nowy dizajn”, z cieńszymi ramkami obudowy wokół ekranu i pozwalający na „znacznie wygodniejszy uchwyt”. Dzięki nowemu dizajnowi, model 5,8″ – mimo większego ekranu – ma być jako całość mniejszy, niż obecny 5,5-calowy iPhone 6/6s Plus.

Kuo twierdzi też, że przyszłoroczne iPhone’y będą miały możliwość ładowania bezprzewodowego, oraz że będą wyposażone w dodatkowe czytniki biometryczne pozwalające na rozpoznanie twarzy lub siatkówki oka.

lapa-backpack

W oczekiwaniu na przyszłoroczny model, sprawdź wszystkie plotki na temat iPhone’a 7, którego premiera spodziewana jest już we wrześniu:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors
Grafika: Nowhereelse.fr

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: