Raport: iPhone 7 Plus w wersji 128 GB i 256 GB pamięci, 3 GB RAM

Marek Twejn   3 czerwca 2016

fv_iphone_7_render_top2

Nowy raport firmy analitycznej TrendForce potwierdza wcześniejsze doniesienia, że Apple zamierza wyposażyć 5,5-calowego iPhone’a 7 Plus w 3 GB RAM i podnieść maksymalną ilość pamięci do 256 GB. Według twórców raportu możliwe jest też, że najpopularniejszy obecnie model 64 GB zostanie zastąpiony wersją 128 GB.

berrolia

Taki ruch ma być podyktowany przede wszystkim zastosowaniem nowej kamery z dwoma obiektywami, która będzie potrzebowała więcej pamięci operacyjnej do procesowania wideo i zdjęć o dużej rozdzielczości i większej ilości pamięci masowej do ich przechowywania.

Według TrendForce, 4,7-calowy iPhone 7 dalej wyposażony będzie w 2 GB RAM. Z raportu nie wynika jednoznacznie, czy i ten model dostępny będzie w wersji 256 GB.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że według informacji, do których dotarł Kevin Wang, analityk firmy IHS Technology, podstawowy model iPhone’a 7 będzie posiadał 32 GB. Coraz bardziej prawdopodobne staje się więc, że nowy iPhone będzie dostępny w wersji 32/128/256 GB.

Premiera iPhone’a 7 spodziewana jest jesienią. Jeśli Apple będzie się trzymało tradycji z ubiegłych lat, nowy model iPhone’a zostanie zaprezentowany w drugim tygodniu września.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji na temat nowego telefonu od Apple.

Więcej o iPhonie 7:

Źródło: TrendForce

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: