Samsung prezentuje bezprzewodowe słuchawki Gear IconX

Tomek Czech   3 czerwca 2016

iconx-samsung

Od dawna spekuluje się, że oprócz usunięcia gniazda mini-jack i dołączenia do iPhone’a słuchawek EarPods z końcówką Lightning, Apple zamierza też wprowadzić na rynek nowe słuchawki bezprzewodowe, opierające się na podobnym pomyśle co Motorola Hint lub The Dash niemieckiej firmy Bragi. Takie słuchawki zaprezentował wczoraj Samsung, prawdopodobnie wyprzedzając ruch firmy z Cupertino.

berrolia

Gear IconX to w zasadzie dwie oddzielne, douszne słuchawki komunikujące się z telefonem (lub innym urządzeniem) poprzez Bluetooth 4.1 (BLE).

Posiadają 4 GB wbudowanej pamięci do przechowywania muzyki i wyposażone są w sensory monitorujące aktywność fizyczną i rytm serca, z których dane są przekazywane do aplikacji S Health. Dodatkowo, funkcja Voice Guide zapewnia informację głosową o postępach treningu.

iconx-sm

Gear IconX nie posiadają żadnych przycisków – wyposażone są w panel dotykowy do obsługi wszystkich funkcji, jak regulacja głośności czy przeskakiwania miedzy utworami .

Bateria ma zapewnić półtora godziny słuchania muzyki z telefonu lub 3,5 godz. odtwarzania utworów zapisanych w pamięci słuchawek.

Do słuchawek dołączone jest etui, które jest jednocześnie ładowarką i powerbankiem, zapewniającym dwa pełne ładowania.

Firstlook_IconX_Main_3

Słuchawki maja być dostępne w trzecim kwartale tego roku w cenie 200 dol.

Na starcie będą kompatybilne ze wszystkimi telefonami z Androidem w wersji co najmniej 4.4 i 1,5 GB RAM. Nie będą działały z urządzeniami z iOS.

AirPods

Według styczniowego raportu Marka Gurmana, nad podobnymi słuchawkami od pewnego czasu pracuje Apple. Będą one oferowane najprawdopodobniej pod marką Beats i mają posiadać mikrofon z systemem redukcji szumów, co umożliwi odbieranie/wykonywanie połączeń i obsługę Siri.

Żeby dobrze dopasować się do ucha każdego użytkownika, mają być sprzedawane razem z zestawem gumowych nakładek w różnych rozmiarach.

Ładowanie ma odbywać się w pudełku, które będzie jednocześnie przenośnym powerbankiem. Przewidywany czas działania słuchawek na jednym ładowaniu to około 4 godz.

Według źródeł Gurmana, możliwe jest, że jeśli długość życia baterii nie będzie satysfakcjonująca, Apple opóźni rynkowy debiut słuchawek, który obecnie spodziewany jest jesienią tego roku (we wrześniu?), wraz z premierą iPhone’a 7.

Wszystko o iPhonie 7.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: Samsung, za Droid Life

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: