iPhone 7 z czterema głośnikami?

Marek Twejn   22 maja 2016

iPhone-7-Proto-Italien-03

Kila miesięcy temu pojawiły się doniesienia, że iPhone 7 może być wyposażony w głośniki stereo. Dodatkowy głośnik miałby być umieszczony u dołu obudowy, w miejscu obecnie zajmowanym przez gniazdo mini-jack, którego Apple zamierza się podobno pozbyć. Kolejne doniesienia mówiły jednak tylko o jednym głośniku. Najnowsze informacje sugerują z kolei, że iPhone 7 mógłby posiadać nawet cztery głośniki.

berrolia

Znana francuska strona NowhereElse opublikowała dzisiaj zdjęcia rzekomego prototypu obudowy iPhone’a 7, która posiada aż cztery otwory na głośnik: dwa na górze i dwa na dole. Lampa błyskowa i otwór mikrofonu znajdują się w tym prototypie pod kamerą, prawdopodobnie po to, żeby zrobić miejsce dla jednego z górnych głośników.

Autor wpisu przypuszcza, że zdjęcia pochodzą z wideo promocyjnego jednego z włoskich producentów akcesoriów do smartfonów. Producenci etui znani są z tego, że często jako pierwsi docierają do informacji o wyglądzie i rozmiarach przyszłych modeli telefonów, żeby jak najwcześniej rozpocząć produkcję przeznaczonych dla nich akcesoriów. Oczywiście często docierają też do fałszywych informacji albo działają po prostu w oparciu o plotki, więc do docierających od nich “przecieków” powinniśmy zawsze podchodzić z odpowiednim dystansem.

W tym przypadku ciekawe jest jednak to, że podobne rozwiązanie – lampa błyskowa umieszczona pod kamerą w celu zrobienia miejsca dla czwartego głośnika – Apple zastosowało w 9,7-calowym iPadzie Pro.

pro-cam1

Biorąc pod uwagę fakt, że w niemal wszystkich recenzjach nowego iPada podkreślano wyśmienity dźwięk, który osiągnięto dzięki czterem głośnikom, nie byłoby dziwne, gdyby firma z Cupertino zdecydowała się zadbać o to, żeby podobne rozwiązanie trafiło kiedyś do iPhone’a.

Ale czy już w tym roku? Przekonamy się jesienią .

Pozostałe doniesienia na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: NowhereElse

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: