Nowy MacBook Pro z Touch ID wbudowanym w przycisk zasilania?

Tomek Czech   8 sierpnia 2016

macbook-pro-oled

Powołując się na własne źródła, 9to5Mac potwierdza wcześniejsze doniesienia, że nowy MacBook Pro będzie wyposażony w Touch ID oraz panel OLED. Według informatorów 9to5Mac, czytnik linii papilarnych nie będzie jednak wbudowany ani w gładzik, ani w oledowy wyświetlacz, lecz w przycisk zasilania, który będzie działał na podobnej zasadzie, jak przycisk Home w iPhonie/iPadzie.

berrolia

Touch ID będzie wykorzystywany zatem zarówno do odblokowywania komputera, w zastępstwie haseł oraz do płatności przy użyciu Apple Pay. Możliwość płacenia przez Apple Pay bezpośrednio w przeglądarce została wprowadzona w macOS Sierra. Jeśli korzystamy z Maca, do uwierzytelnienia płatności musimy użyć iPhone’a lub Apple Watcha – z nowym MacBookiem Pro z Touch ID nie będziemy już do tego potrzebowali ani telefonu, ani zegarka.

MacBook 2016

O nowych MacBookach Pro jako pierwszy informował w maju analityk Ming-Chi Kuo. Według niego, nowe Pro będą znacznie lżejsze i cieńsze niż obecne modele (m.in. dzięki nowym zawiasom łączącym ekran z resztą komputera) i będą nawiązywać dizajnem do obecnego MacBooka 12″.

Będą również wyposażone w Touch ID, port USB-C z wsparciem dla Thunderbolt 3 oraz umieszczony nad klawiaturą dotykowy panel OLED, który zastąpi fizyczne przyciski funkcyjne.

Nowe MacBooki Pro, dostępne w wersji 13- oraz 15-calowej, będą zdaniem Kuo „jedną z najważniejszych nowości od Apple w 2016 r.”. Mają trafić do sprzedaży pomiędzy październikiem a grudniem tego roku.

Więcej o nowych MacBookach Pro: 

Źródło: 9to5Mac
Grafika: Martin Hajek

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: