MacBook Pro z Touch ID w panelu OLED, Apple Watch 2 z GPS?

Tomek Czech   28 czerwca 2016

macbook-apple-watch

Wczorajsze doniesienia o tym, że iPhone 7 może być dostępny w kolorze gwiezdnej czerni zostały potwierdzone serwisowi 9to5Mac przez nowego, anonimowego informatora. Ta sama osoba podała kilka dodatkowych informacji dotyczących nowych produktów Apple, których premiera spodziewana jest jeszcze w tym roku.

berrolia

Po pierwsze, kolejny model applowskiego zegarka – Apple Watch 2, ma być wreszcie wyposażony w GPS. Dodatkowo, aplikacja Trening ma zyskać wsparcie dla śledzenia aktywności na basenie, co może oznaczać, że zegarek będzie jeszcze bardziej wodoodporny (czyli odporny na dłuższe i/lub głębsze zanurzenia).

Kolejne informacje dotyczą nowego MacBooka Pro z panelem OLED, którego premiera spodziewana jest pod koniec roku. Według informatora, na dodatkowym, oledowym wyświetlaczu znajdziemy m.in. przycisk Włącz/Wyłącz, w który wbudowany będzie Touch ID. Wcześniejsze doniesienia mówiły, że czytnik linii papilarnych może zostać wbudowany w gładzik nowego Maca.

macbook-pro-oled

Touch ID w MacBooku ma służyć zarówno do odblokowywania komputera, jak i do płatności online przez Apple Pay w Safari, co umożliwia macOS Sierra.

Odnośnie iPhone’a 7, ten sam informator twierdzi, że będzie on dostępny w kolorze space black, że będzie wyposażony w nowy przycisk Home z mechanizmem haptycznym imitującym kliknięcie, oraz że wraz z iPhonem 7 Apple może też wprowadzić na rynek nowe słuchawki bezprzewodowe.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: 9to5Mac
Grafika: Apple, Martin Hajek

Black Friday - MacBook Air M2 w rewelacyjnej cenie w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: