ORVIBO – inteligentna wtyczka Wi-Fi (recenzja)

Tomek Czech   28 czerwca 2016

orvibo-2

Inteligentne gniazdka sterowane przez Wi-Fi to jeden z najbardziej podstawowych elementów inteligentnego domu. Ich działanie jest niezwykle proste – pozwalają zdalnie, za pomocą smartofna lub tabletu, włączać i wyłączać nasze urządzenia elektroniczne. Ta z pozoru prosta funkcja okazuje się jednak niezwykle przydatna. Orvibo S20 to jedno z najciekawszych urządzeń tego typu.

berrolia

Siła Orvibo tkwi w jego prostocie: minimalistyczne, estetyczne wykonanie, jeden przycisk włącz/wyłącz z diodą LED i prosta w obsłudze, przyjazna aplikacja WiWo.

wiwo3

Instalacja zajmuje zaledwie kilka minut: wkładamy Orvibo do gniazdka, podłączamy je do domowej sieci Wi-Fi, konfigurujemy ustawienia w aplikacji WiWo i inteligentna wtyczka jest gotowa do pracy.

orvibo-s20

Do Orvibo możemy podłączyć dowolne urządzenie lub listwę, by kontrolować całą grupą urządzeń. Oczywiście każde urządzenie możemy też podpiąć do osobnego gniada Orvibo i tym sposobem z poziomu smartfona sterować całym domem, bo aplikacja może obsługiwać nawet 50 wtyczek.

Oprócz najbardziej podstawowego, prostego włącz/wyłącz, Orvibo posiada też funkcję ustawień czasowych – włączy lub wyłączy dowolne urządzenie o określonej godzinie lub po upływie określonej ilości czasu. Lubisz zasypiać przy zapalonym świetle? Orvibo wyłączy lampkę np. po 15 min. Nie lubisz marznąć z rana? Orvibo włączy grzejnik np. 30 min przed Twoją pobudką.

wiwi5

Podłączone do Orvibo urządzenia możemy kontrolować z dowolnego miejsca, wystarczy połączenie internetowe (Wi-Fi, sieć telefonii komórkowej). Zdalnie możemy nie tylko wyłączyć i włączyć urządzenie, ale też sprawdzania statusu podłączonego sprzetu (np. jeśli po wyjściu z domu nie jesteśmy pewni, czy wyłączyliśmy dane urządzenie).

wiwo4

Orvibo jest kompatybilny z urządzeniami z iOS w wersji 6.0 lub wyższej i Android w wersji 4.0 lub wyższej. Obsługuje WI-Fi 802.11 b/g/n.

Zobacz Orvibo w akcji:

Wtyczka Orvibo S20 jest dostępna m.in. w ZGSklep za 159 zł.

Inne recenzje:

***

ThinkApple jest uczestnikiem programu partnerskiego ZGSklep. Producenci/dystrybutorzy testowanych produktów nie ingerują w treść naszych recenzji. 

OKAZJA: Apple AirTag w najniższej cenie od premiery

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: