W nowej klawiaturze Apple każdy przycisk będzie osobnym wyświetlaczem? (wideo)

Marek Twejn   13 października 2016

desktop121

Czy panel OLED w tegorocznym modelu MacBooka Pro to swego rodzaju test przed wprowadzeniem przez Apple całkowicie nowej klawiatury? W sieci pojawiły się doniesienia, że przyszłe klawiatury firmy z Cupertino – zarówno “zewnętrzne” (czyli np. Magic Keyboard), jak i te wbudowane w MacBooki – mogą być wyposażone w klawisze z wyświetlaczami e-ink. Pozwalałoby to wyświetlać dowolne znaki na każdym przycisku, np. w zależności od używanej obecnie aplikacji.

berrolia

Informacja pochodzi od anonimowego pracownika pekińskiego uniwersytetu Tsinghua, który twierdzi, że wziął udział w zorganizowanej na tej uczelni konferencji prezentującej startupy, w które zainwestował Foxconn. Podczas spotkania osoba ta miała widzieć prezentację zarówno nowej klawiatury do MacBooka, jak i nowej klawiatury Magic Keyboard, która miałaby pojawić się na rynku w 2018 r. (podczas konferencji prezentowana była wersja testowa, oznaczona jako DFT – design for testing).

Z relacji wynika, że zewnętrzna klawiatura została stworzona przez australijski sturtup Sonder. Posiada ona umieszczony pod przyciskami wyświetlacz w technologii e-ink (“elektroniczny atrament”), który może wyświetlać dowolne znaki w miejscu każdego klawisza. Świadek twierdzi, że widział znaki zmieniające się w zależności od wybranego języka (m.in. japoński, angielski, tajwański) i używanego programu.

Klawiatura do MacBooka miała wyglądać podobnie, ale w jej przypadku każdy klawisz był już osobnym wyświetlaczem.

klawiatura-apple-e0ink

Na stronie Sonder, Foxconn rzeczywiście wymieniony jest jako jeden z partnerów firmy. Według jednego z przedstawicieli Foxconnu obecnego na konferencji w Pekinie, Apple ma już finalizować proces przejęcia australijskiego startupu.

Sonder udostępnił krótkie wideo prezentujące testowy model klawiatury:

Przykładowy layout dla Photoshopa mógłby wyglądać tak:

photoshop

Tymczasem my czekamy na premierę nowych Maców (Pro, Air, iMac), która spodziewana jest w drugiej połowie października. Czy w celu ich prezentacji Apple zorganizuje kolejną konferencję (np. 27 października)?

thinkapple-300x300-dragonfly

Posłuchaj najnowszego odcinka ThnkApple Podcast, w którym opowiadamy, jak iPhone 7 sprawuje się pod wodą, podsumowujemy plotki o nowych Macach, które mają pojawić się jeszcze w październiku i oceniamy szanse Pixela na zawojowanie rynku smartfonów.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Reddit

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: