Nowy MacBook Pro trafi do sprzedaży pod koniec października – raport

Marek Twejn   29 września 2016

macbook-pro-display

informacji zdobytych przez MacRumors wynika, że w drugiej połowie października Apple wprowadzi na rynek nowy model MacBooka Pro. Firma z Cupertino ma obecnie intensywnie pracować nad aktualizacją macOS Sierra – wersją 10.12.1, która będzie wspierać nowe funkcje MacBooka Pro, który według wielu wiarygodnych doniesień będzie wyposażony m.in. w Touch ID oraz dodatkowy panel OLED umieszczony nad klawiaturą.

berrolia

Według MacRumors, 15-calowy model nowego Pro będzie posiadał wydajny i energooszczędny układ graficzny Polaris od AMD, który jest o 20% cieńszy od poprzednich chipów graficznych tej firmy, dzięki czemu łatwiej umieścić go w nowym, cieńszym laptopie.

MacRumors twierdzi, że w przyszłym tygodniu Apple najprawdopodobniej udostępni jeszcze jedną betę macOS 10.12.1 (deweloperską oraz publiczną) i będzie starało się ukończyć prace nad tą wersją do końca pierwszego tygodnia października, żeby najnowszy system mógł być zainstalowany na nowych komputerach, których produkcja właśnie odbiega końca.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe MacBooki Pro mogą pojawić się w sprzedaży już w drugiej połowie października. MacRumors nie uzyskało informacji o tym, czy razem z nowymi Pro zadebiutują też jakiekolwiek inne modele Maca, ani czy Apple zorganizuje kolejną konferencję.

Nowy MacBook Pro (2016)

Jako pierwszy informacje o nowym, cieńszym i lżejszym MacBook Pro z dodatkowym panelem OLED i Touch ID podał analityk Ming-Chi Kuo. Według niego, premiera nowego komputera miałaby się odbyć w ostatnim kwartale tego roku. Dostępne mają być wersje 13- oraz 15-calowa.

Informacje o nowym MacBooku Pro potwierdził potem Mark Gurman z Bloomberga. Zdaniem Gurmana, nowy Pro będzie trochę cieńszy niż obecne modele, ale zachowa jednakową grubość na całej szerokości (nie będzie zwężany, jak MacBook Air czy 12-calowy MacBook). Ma mieć też większy niż dotychczas gładzik.

Wyposażony będzie w porty USB-C i w znacznie bardziej wydajną grafikę, tak, żeby z powodzeniem mógł być służyć do zastosowań profesjonalnych oraz do gier wideo.

macbook-pro-2016-oled-hajek

Możliwe jest też, że nowy Pro będzie też dostępny w dodatkowych wersjach kolorystycznych – złotej, srebrnej i gwiezdnej szarości.

W nowym laptopie znajdziemy też Touch ID, który najprawdopodobniej będzie umiejscowiony poza panelem OLED. Według ostatnich przecieków, czytnik linii papilarnych będzie wbudowany w przycisk zasilania i będzie działał na podobnej zasadzie, jak przycisk Home w iPhonie/iPadzie. Będzie też umożliwiał transakcje przy użyciu Apple Pay.

Nowy iMac i MacBook Air 

Według informacji Bloomberga, już w październiku do sklepów mają trafić nowe, „lekko odświeżone” modele MacBooka Air wyposażonego w port(y) USB-C oraz nowe modele iMaca z grafiką AMD.

Więcej o nowych MacBookach Pro: 

Źródło: MacRumors

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: