Nowy iPhone powstaje już w izraelskim biurze Apple; będzie się nazywał “iPhone 8” – plotka

Tomek Czech   28 września 2016

iphone8-concept-768x430

Dlaczego przyszłoroczny iPhone miałby się nazywać iPhone 8, a nie iPhone 7s? Od dłuższego czasu spekuluje się o takiej nazwie głównie z dwóch powodów: w 2017 r. iPhone będzie obchodził 10. urodziny i Apple ma radykalnie odmienić jego wygląd, wprowadzając ekran edge-to-edge AMOLED z wbudowanym Touch ID oraz – być może – stosując całkowicie nowy materiał obudowy. Taki iPhone nie mógłby być po prostu wersją “s”. Dlatego wielu komentatorów sądzi, że Apple nazwie go “iPhone 8” lub wprowadzi zupełnie nowe nazewnictwo.

Business Insider donosi dzisiaj, że według jednego z pracowników biura Apple w Izraelu, przyszłoroczny flagowiec z Cupertino będzie się nazywał “iPhone 8”.

berrolia

Business Insider rozmawiał z anonimowym pracownikiem biura Apple w izraelskim mieście Herclijja. Zdradził on, że w jego biurze powstają już niektóre komponenty do przyszłorocznego iPhone’a, który ma wyglądać “inaczej” niż iPhone 6, 6s i 7.

Opowiadając o nowym modelu flagowca z Cupertino, osoba ta wymieniła kilkakrotnie nazwę “iPhone 8”, choć dziennikarz Business Insidera – Sam Shead – nie pytał pracownika o nazwę nowego telefonu, sam też nie użył sformułowania “iPhone 8”. Według Sheada jest to więc poważna wskazówka, że tak właśnie będzie się nazwał przyszłoroczny model.

Biuro w Herclijji zostało uroczyście otwarte w zeszłym roku w obecności Tima Cooka. Uważa się, że prowadzone są tam prace nad nowymi chipami do sprzętu Apple.

iPhone 8

Według doniesień The New York Times, przyszłoroczny model iPhone’a będzie posiadał ekran edge-to-edge z wbudowanym przyciskiem Home i Touch ID. Wcześniej o takiej właśnie konstrukcji nowego iPhone’a donosili John Gruber z Daring Fireball oraz analityk Ming-Chi Kuo.

Wedlug informacji uzyskanych przez Grubera, w ekran przyszłorocznego iPhone’a ma być wbudowany nie tylko przycisk Home, ale również kamera FaceTime, głośnik i inne sensory.

iphone-7-edge-to-edge

Z kolei Kuo przewiduje, że w 2017 Apple wprowadzi na rynek 5,8-calowego iPhone’a z wyświetlaczem AMOLED, który dzięki nowej konstrukcji będzie mniejszy niż obecny model 5,5-calowy.

Według Kuo, przyszłoroczne iPhone’y będą miały możliwość ładowania bezprzewodowego i będą wyposażone w dodatkowe czytniki biometryczne pozwalające na rozpoznanie twarzy lub tęczówki.

Na początku września DigiTimes informował, że skaner tęczówki dla nowego iPhona ma dostarczać tajwańska firma Xintec, która już otrzymała zamówienie od Apple i rozpocznie masową produkcję na początku 2017 r.

Według Kuo, w 2017 r. Apple wróci do szklanej obudowy iPhone’a – tak, jak w iPhonie 4/4S, przedni i tylny panel obudowy ma być wykonany ze szkła, a boki z metalu. Niedawno zaczęły pojawiać się jednak sugestie, że obudowa iPhone’a 8 może zostać wykonana z ceramiki.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Thinkapple_logos

Źródło: Business Insider

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: