iPhone 8 ze skanerem tęczówki – raport

Marek Twejn   1 września 2016

iphone-iris-scanner

Nie liczymy na skaner tęczówki w iPhonie 7, ale kolejny raz słyszymy, że pojawi się on w przyszłorocznym smartfonie z Cupertino: już w marcu donosił o tym niezawodny Ming-Chi-Kou, wczoraj taka informacja znalazła się w raporcie chińskiego serwisu MoneyDJ, cytowanego przez DigiTimes – skaner tęczówki dla iPhona ma dostarczać tajwańska firma Xintec, która już otrzymała zamówienie od Apple i rozpocznie masową produkcję na początku 2017 r.

Xintec jest spółką powiązaną z TSMC, producentem procesorów do iPhone’ów i iPadów.

Skaner tęczówki w iPhonie miałby prawdopodobnie podobne zastosowanie, co skaner linii papilarnych – Touch ID. Dwa czytniki biometryczne mogłyby się uzupełniać, jeszcze bardziej usprawniając i przyspieszając proces uwierzytelniania użytkownika (odblokowywanie telefonu, płatności Apple Pay, logowanie do stron/serwisów/usług, itd.).

W skaner tęczówki wyposażony został jeden z największych konkurentów iPhone’a – Samsung Galaxy Note 7. Według pierwszych recenzji, funkcja działa naprawdę dobrze – szybko i bezbłędnie, ale tylko w odpowiednich warunkach – problemy pojawiają się np. w ostry słońcu lub gdy jest za mało światła, gdy nosimy soczewki lub okulary, gdy kamera jest zabrudzona.

Oczywiście niektóre z tych problemów dotyczą również Touch ID – czytnik nie rozpozna np. mokrego lub mocno zabrudzonego palca. Działa natomiast tak samo w każdych warunkach oświetleniowych.

O tym, jak uzupełniają się skaner tęczówki i Touch ID mamy przekonać się już za rok, po premierze iPhone’a 8 (bo właśnie tak, według Marka Moskowitza, analityka firmy Barclays, będzie się nazywał przyszłoroczny iPhone).

Więcej o iPhonie 8:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MoneyDJ, za DigiTimes
Grafika: MacRumors

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: